Zajímavé složení má z českého pohledu semifinále ženské čtyřhry na grandslamovém French Open. V něm se střetne česká dvojice Hlaváčková – Hradecká s českoamerickým párem Šafářová – Matteková-Sandsová.

Lucie Hradecká

Lucie Hradecká | Zdroj: Reuters

Lucie Šafářová bude mít v závěru týdne hodně nabitý program. Do semifinále totiž postoupila i ve dvouhře a čeká ji souboj se Srbkou Ivanovičovou.

Ve čtvrtfinále čtyřhry porazila společně s Američankou Mattekovou-Sandsovou nejvýše nasazený švýcarsko-indický pár Hingisová – Mirzaová 7:5, 6:2.

První set byl hodně vyrovnaný a rozhodla jedenáctá hra. Za stavu 5:5 získaly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou servis svých soupeřek a vzápětí dopodávaly set do vítězného konce.

Tím se dostaly do pohody a ve druhém setu už diktovaly tempo hry. Od stavu 2:2 vyhrály čtyři gamy v řadě a při svém podání proměnily třetí mečbol.

Hlaváčková s Hradeckou se na postup nadřely daleko více. Proti Italce Pennettaové a Hsieh Su-wej z Tchaj-wanu musely odehrát třísetovou bitvu.

V prvním setu vedl český pár 4:2 a šel na podání, ale to nezvládl a prohrál i další dva gamy. Za stavu 5:4 pak podávaly na vítězství v setu Pennettaová s Hsieh Su-wej, neproměnily setbol a úvodní sadu nakonec vyhrály Hlaváčková s Hradeckou.

Druhý set nebyl tak dramatický. České tenistky třikrát prohrály servis a celý set ztratily v poměru 3:6.

V rozhodující třetí sadě si Hlaváčková s Hradeckou vybojovaly v devátém gamu dva mečboly, ale ani jeden nedokázaly proměnit a nakonec Pennettaová s Hsieh Su-wej vyrovnaly na 5:5.

Vzápětí ale neudržely podání a Hlaváčková s Hradeckou pak ukončily utkání čistou hrou.

Výsledky tenisového grandslamového turnaje French Open

Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále: S. Williamsová (1-USA) - Erraniová (17-It.) 6:1, 6:3, Bacsinszká (23-Švýc.) - Van Uytvancková (Belg.) 6:4, 7:5.
Čtyřhra - čtvrtfinále: Matteková-Sandsová, Šafářová (7-USA/ČR) - Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Ind.) 7:5, 6:2. Hlaváčková, Hradecká (9-ČR) - Hsieh Su-Wei, Pennettaová (4-Tchaj-wan/It.) 7:5, 3:6, 7:5.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít