Ve finále Fed Cupu stojí proti Češkám bývalé světové jedničky, Pála ví jak na ně

Jen výjimečně se stává, aby do Česka zavítaly dvě někdejší světové jedničky. Bývalé tenisové královny Ana Ivanovičová a Jelena Jankovičová teď ale v Praze jsou, a zdrží se až do víkendu, kdy je čeká fedcupové finále. Obě soupeřky domácího týmu kapitána Petra Pály vám teď na Radiožurnálu krátce představíme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nominační TK k finále Fed Cupu, kapitán týmu Petr Pála. | Foto: Filip Jandourek

Když promluví, rozeznáte od sebe obě srbské tenistky bezpečně, a stejné je to i s vystoupením na dvorci, zatímco Jelena Jankovičová je spíše obráncem, Ana Ivanovičová zase útočníkem.

„Potom, co si prošla krizí, se teď zase stabilizovala. Tlačí převážně z forhendu, který hraje nejradši zprostředka, nebo z bekhendu. Tuhle její zbraň je třeba eliminovat. Její servis se dá číst. Je to výborná hráčka, když má čas. Chtělo by to jí ten čas vzít. Jankovičová trochu smolně letos prohrála pár zápasů s předními hráčkami v prvních kolech. Ve Fed Cupu podává pravidelně nadstandardní výkony. Je to týmová hráčka, kterou bude strašně těžké porazit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle Petra Pály může ve finále Fed Cupu uhrát bod kdokoliv proti komukoliv

Což je pro většinu soupeřek ta horší varianta. Týmový kapitán Petr Pála tím prý ale nechtěl naznačit, že je to Jelena Jankovičová, která může být tou větší překážkou.

„Obě jsou skvělé hráčky a tohle je čistá teorie, když pak člověk nastoupí na kurt, teorie vezme za své. Každý může porazit kohokoli. Je tam tolik věcí, které hrají roli. Vždycky je dobré vidět nějaký ten trénink na tom povrchu. Jak se jí daří, jak se cítí, jak vypadá a v jaké je náladě. Půjdeme se na ně podívat třeba pátek, prostě těsně před začátkem. Až budou hrát o body, a ne jen údery,“ říká Petr Pála.

Český nehrající kapitán se ale možná častěji než s trenéry bude bavit s týmovým lékařem Vlastimilem Voráčkem o zdravotním stavu české jedničky Petry Kvitové.

„Je mi každým dnem lépe a lépe. Pokud se to takhle bude stupňovat, tak budu v sobotu stoprocentně připravená,“ věří Petra Kvitová. To by pak mohla obě srbské tenistky srovnávat i po zápase na základě vlastních finálových zkušeností.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme