Ve finále French Open bude Šarapovová obhajovat proti Sereně Williamsové

V prvním semifinále porazila ruská hráčka Viktorii Azarenkovou 6:1, 2:6 a 6:4. V sobotu se utká s Williamsovou, která smetla Saru Erraniovou 6:0, 6:1 a zahraje si o svůj 16. grandslamový titul.

Maria Šarapovová

Šarapovová vyhrála první set svého zpásu jasně za 28 minut. Ve druhém dějství se ale síly na kurtu vyrovnaly a Azarenková ho vyhrála 6:2.

Zápas před začátkem třetího setu přerušil déšť. Tato vynucená pauza přišla vhod Šarapovové. Třiadvacetiletá Běloruska sice za stavu 3:5 odvrátila tři mečboly, skvěle podávající Ruska ale v následující hře esem ukončila zápas.

Ve druhém semifinále světová jednička Williamsová rozdrtila Italku Erraniovou, které povolila jedný game. Zarážející je statistka vítězných míčů. Američanka jich zahrála 40, světová pětka pouze 2.

Pokud Williamsová v sobotu zvítězí, tak to bude její druhý titul na Roland Garros a 31. vítězný zápas v řadě.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 21 017 000 eur):

Ženy:

Dvouhra - semifinále:
Šarapovová (2-Rus.) - Azarenková (3-Běl.) 6:1, 2:6, 6:4, S. Williamsová (1-USA) - Erraniová (5-It.) 6:0, 6:1

Muži:
Čtyřhra - semifinále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Peya, Soares (7-Rak./Braz.) 6:1, 6:4, Llodra, Mahut (Fr.) - Cuevas, Zeballos (Arg.) 7:6 (7:4), 6:2.