Ve finále v Linci bude jen tenistka Kvitová, Šafářová na něj nedosáhla

Wimbledonská vítězka Petra Kvitová postoupila na tenisovém turnaji v rakouském Linci do finále, když si dokázala nakonec poradit s bývalou světovou jedničkou Jelenou Jankovičovou ze Srbska. Dvojí finálové zastoupení ale český tenis mít nebude. V semifinále končí cesta Lucie Šafářové. Ta prohrála se Slovenkou Cibulkovou.

Petra Kvitová při vítězném fedcupovém utkání se Slovenkou Dominikou Cibulkovou

Petra Kvitová při vítězném fedcupovém utkání se Slovenkou Dominikou Cibulkovou | Zdroj: ČTK

Aktuálně čtvrtá hráčka žebříčku WTA a nasazená jednička Kvitová sice první set proti Jankovičové ztratila v poměru 4:6, ve druhé sadě se ale jedenadvacetiletá Češka zlepšila a vyhrála ji 6:4.

V rozhodujícím setu se rodačka z Bílovce dostala rychle do vedení 3:0, které se posléze ukázalo jako rozhodující, protože Kvitová vyhrála 6:3 a zahraje si o první titul od vítězství v All England Clubu.

Lucie Šafářová ani na třetí pokus nedokázala Slovence Dominice Cibulkové vzít ani set a semifinále v Linci prohrála 1:6 a 4:6. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Brna v úvodním dějství nedokázala proti o dva roky mladší soupeřce udržet podání.

Ve druhé sadě dokázala česká fedcupová reprezentantka, nominovaná na finálové klání proti Rusku v Moskvě, držet krok, ale jen do stavu 4:4. Pak už na kurtu opět dominovala slovenská tenistka. Šafářová si tak své třetí finále v sezoně na okruhu WTA nezahraje.