Ve třetím setu mi nedala šanci, chválí Lucie Šafářová finálovou přemožitelku

Tenistka Lucie Šafářová končí na grandslamovém turnaji v Paříži jako poražená finalistka. Sereně Williamsové podlehla po velkém boji 3:6,7:6 a 2:6. Jednu trofej za vítězství na turnaji ale ještě může získat v zítřejším finále deblistek.

Lucie Šafářová se svou nejcennější singlovou trofejí za účast ve finále French Open | Zdroj: Reuters

„Dneska to bylo těžké utkání. Serena byla soustředěná, hrála výborně. Už to vypadalo, že to bude rychlé utkání, ale dokázala jsem se vrátit do zápasu, vybojovat druhý set. Když jsem ve třetím setu měla brzký brejk, strašně se zvedla a nedala mi šanci. Prostě dnes byla lepší,“ uznala po prohraném finále Lucie Šafářová.

Cítila jste dnes něco jiného, než když proti vám stojí jiná hráčka? Razance Sereny je neuvěřitelná.

Ona je pro mě nejlepší hráčka. Když hraje takhle a je na tom dobře, těžko se s tím něco dělá. Dnes servírovala 202 i 204 kilometrů v hodině. Dala mi šanci koncem druhého setu, ale pak hru zase zvedla a holt se s tím nedalo moc dělat.

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová už se těší na volno, teď ale bude hrát dvě grandslamové finále ve dvou dnech

Řada bývalých slavných tenistů říká, že teď jste si vyzkoušela, jaké finále je, a příště ho půjdete vyhrát.

Je to krásná zkušenost a moc jsem si to užila. Byla úžasná atmosféra, lidi nádherně fandili. Strašně děkuji za podporu, moc to pro mě znamená a je to krásné. Doufám, že tu příležitost ještě někdy dostanu a trofej nad hlavu zvednu.

Nabízí se srovnání s Li Na. V necelých 28 hrála poprvé grandslamové semifinále a pak postupně hrála finále a přišel titul.

Kéž by to tak bylo. Z turnaje si beru jen pozitivní a krásné vzpomínky. Budu se to snažit transformovat do budoucích utkání a turnajů. Čeká mě travnatá sezona, na kterou se těším. Je to krásný úspěch a jsem za to ráda.

Lucie Šafářová French Open nevyhrála, Williamsové podlehla po třech setech

Musí to být velká zátěž pro tělo, hrát každý den a neodpočinout si. Jak na to reaguje to vaše?

Už se těším na volno, bolí mě skoro všechno. Ale jeden zápas se to ještě zvládne.

Je to náročné připravit se po tomto emočně složitém duelu na další finále?

Není to jednoduché, zápasů i emocí byla strašná spousta, ale třeba to dopadne tak, že si jeden titul odsud z Paříže odvezu. Určitě se budu zítra snažit podat maximální výkon a vyhrát.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít