Velké horko tenistům na Australian Open škodí i pomáhá zároveň

Čtyřicetistupňové vedro je dnes velkým soupeřem tenistů na Australian Open. Trápil se v něm i Lukáš Rosol, který v těžkých podmínkách podlehl Kanaďanu Raonicovi 0:3 na sety a Melbourne opouští po druhém kole dvouhry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol porazil v 1. kole Australian Open Jamieho Bakera 3:0 na sety | Zdroj: ČTK

Nejatraktivnější místa na sledování zápasů si dnes za peníze nekoupíte. Ani to nejexkluzivnější sedadlo na některém z kurtů vám totiž neposkytne takový komfort jako stín stromu.

Pravda, v Melbourne Parku jich není zase tolik, ale třeba hned u kurtu číslo 13, na kterém marně bojoval o postup do třetího kola Lukáš Rosol, jeden takový je. Mačká se pod ním několik fotografů i fanoušků, kterým ani nevadí, že na část dvorce vůbec nevidí. Těch 40 stupňů Celsia se i v těchto stísněných podmínkách snáší přece jen lépe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Australian Open bojují tenisté s vedrem. Někteří ho ale umí využít ve svůj prospěch

„Teď to pálilo tak strašně, že jsem si musel vzít i tu ledovou vestu. Dal jsem ji na zem, protože mě hrozně pálily plosky nohou, stoupl jsem si na ni a trochu to pomohlo. Hlavu jsem si musel chladit, protože mě strašně pálily spánky, ale podmínky dnes byly pro oba dva stejné, nedá se na nic vymlouvat,“ říká Lukáš Rosol.

Ten se na horko připravoval už před zápasem. „Ráno jsem si vzal magnesium, zavodňoval jsem se, už včera jsem hodně pil. Počítali jsme s tím, že dnes bude 38 stupňů a také bylo.“

Lukáš Rosol se ale na počasí nevymlouvá. Ví, že z těžkých podmínek mohl udělat svou výhodu, kdyby dokázal vyhrát důležitý první set, což se mu v zápase s Kanaďanem Milosem Raonicem nepovedlo.

„Tam je hodně důležité, co má člověk v zádech. Jestli má set, brejk nahoru nebo dolů. Tam jde o ten stav. Jestli člověk maká a stejně prohrává, tak to ho potom trochu dostane dolů.“


Těžkých podmínek se dá i využít
O tom, že se dá těžkých podmínek i využít, podala přesvědčující důkaz nejstarší účastnice ženské dvouhry Japonka Kimiko Dateová-Krummová. Žena, které bude letos v září 43 let, porazila o mnoho let mladší Shahar Peerovou z Izraele ve dvou setech a po zápase si skoro pochvalovala, v jak báječném počasí to tentokrát mohla hrát.

„Samozřejmě bylo velmi teplo, ale hrála jsem nedávno v Sydney, a když to porovnám, tak to teď bylo mnohem lepší. Už jsem v horku hrávala a připravila jsem se na to, takže si to i v horku užívám,“ lehce provokuje žena, která prý nedělá nic speciálního pro to, aby i v tomto těžko snesitelném počasí mohla soupeřit s těmi nejlepšími. Pije prý hodně vody a dlouho spí. Před svým posledním zápasem prý skoro deset hodin.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme