Veselý a Hradecká se radují z postupu, Siniaková v Katovicích vypadla

Český tenista Jiří Veselý postoupil do čtvrtfinále turnaje v Casablance, když přehrál ruského tenistu Južného. Stejného úspěchu dosáhla na turnaji v Charlestonu Lucie Hradecká po vítězství nad Garciaovou z Francie.

Lucie Hradecká se na turnaji v Charlestonu dostala do čtvrtfinále

Lucie Hradecká se na turnaji v Charlestonu dostala do čtvrtfinále | Zdroj: ČTK

Osmifinále naopak bylo konečnou pro Kateřinu Siniakovou. Ta prohrála v Katovicích se Slovenkou Schmiedlovou ve třech setech 1:6, 6:3 a 3:6.

První set byl jasně v režii Slovenky, která sebrala české hráčce třikrát servis a za necelou půlhodinu proměnila druhý setbol. Ve druhém setu se ale hra obrátila. Schmiedlové se nedařilo na servisu a Siniaková toho dokázala využít.

Proměnila čtyři brejkboly a set ukončila při podání soupeřky. Bohužel třetí sada měla podobný průběh jako ta úvodní. Siniaková ve třetím gamu přišla o servis a Schmiedlová dotáhla set i zápas do vítězného konce.

Tenisový turnaj žen v Katovicích
Dvouhra - 2. kolo: Schmiedlová (8-SR) - Siniaková (ČR) 6:1, 3:6, 6:3.

Po třech měsících se radoval z vítězství na okruhu ATP Jiří Veselý. V Casablance zvládl v prvním setu proti Južnému dramatický tie-break, ve kterém odvrátil jeden setbol a nakonec získal zkrácenou hru v poměru 9:7.

Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 4:3. V osmé hře si český tenista vypracoval jeden brejkbol, který dokázal proměnit. Vzápětí šel podávat na zisk sady, dostal se do vedení 40:15 a po prvním mečbolu se mohl radovat z postupu do čtvrtfinále.

Tenisový turnaj mužů v Casablance
Dvouhra - 2. kolo: Veselý (3-ČR) - Južnyj (Rus.) 7:6 (9:7), 6:3, Bedene (Brit.) - De Greef (Belg.) 6:2, 6:3, Vaháb (Mar.) - García-López (1-Šp.) 6:3, 6:3, Gimeno (Šp.) - Kukuškin (7-Kaz.) 6:1, 4:1 skreč.

Radek Štěpánek se vrací na kurty, první turnaj bude hrát na Floridě

V Charlestonu se daří Lucii Hradecké. V osmifinále porazila osmou nasazenou Garciaovou z Francie. Do utkání ale vstoupila lépe Francouzka, která získala první sadu, když v rozhodujícím dvanáctém gamu prorazila podání Hradecké.

České tenistce se podařilo to samé ve druhém setu. Za stavu 5:5 si při podání Garciaové vytvořila dva brejboly a ten druhý proměnila. Vzápětí doservírovala set do vítězného konce.

V rozhodující sadě vedla Hradecká 4:1, ale Francouzka dokázala vyrovnat na 4:4. Do vedení se ale nedostala. V devátém gamu neudržela servis a Hradecká už znovunabyté vedení nepustila.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu v USA:
Dvouhra - 3. kolo: Hradecká (ČR) - Garciaová (8-Fr.) 5:7, 7:5, 6:4, Beguová (13-Rum.) - Makarovová (2-Rus.) bez boje, Kerberová (5-Něm.) - Arruabarrenaová (Šp.) 6:3, 6:0.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít