Veselý se s tenisovým Masters v Paříži rozloučil v prvním kole. Prohrál s Dolgopolovem

Tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji série Masters v Paříži v prvním kole. Český hráč nestačil na Ukrajince Alexandra Dolgopolova, podlehl mu 3:6 a 6:7. Podobně jako minulý týden v Basileji tak český reprezentant prohrál hned svůj úvodní zápas.

Jiří Veselý na třetího nasazeného Stanislase Wawrinku v 1. kole US Open nestačil | Zdroj: Reuters

Ač oba soupeře dělí v žebříčku jen dvě místa, vyrovnaný duel to v první sadě nebyl. Veselý přišel dvakrát o podání a za 27 minut set ztratil.

I ve druhém setu prolomil 26letý Dolgopolov brzo podání o čtyři roky mladšího Čecha. Veselý se ale tentokrát dokázal revanšovat a vynutil se tie-break. V něm mu k vyrovnání stavu nestačily ani dva setboly. Naopak Dolgopolov hned při prvním nezaváhal.

V pavouku dvouhry v Paříži zůstávají z českých tenistů ještě Tomáš Berdych a Lukáš Rosol.

Pátý nasazený Berdych má na úvod volný los, jeho soupeř pro druhé kolo vzejde z duelu Chorvata Iva Karloviče s francouzským kvalifikantem Edouardem Rogerem-Vasselinem. Rosol se o postup do druhého kola utká se Španělem Guillermem Garciou-Lopezem.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,830.295 eur):
Dvouhra - 1. kolo:
Dolgopolov (Ukr.) - Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (8:6), Bellucci (Braz.) - Gabašvili (Rus.) 6:4, 6:4, Thiem (Rak.) - Mannarino (Fr.) 6:2, 5:7, 6:2, Tomic (Austr.) - Fognini (It.) 6:3, 6:2, Seppi (It.) - Cuevas (Urug.) 7:5, 6:3, Lajovič (Srb.) - Mahut (Fr.) 7:5, 6:3.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít