Víte, co dělal Rafael Nadal před devíti lety?

Byl v Barceloně a chystal se na finále Davisova poháru. Spočítali jste si, že tehdy bylo Nadalovi teprve čtrnáct let a nedává vám to smysl?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal a Radek Štěpánek po losu finále DC | Foto: Česká sportovní

Finále Davisova poháru proti Česku bude pro Rafaela Nadala prvním zápasem na milované antuce od porážky se Švédem Söderlingem v osmifinále červnového French Open. Do Barcelony navíc dorazil jako muž, který na nedávném Turnaji mistrů nezískal ani set. Přesto Španělé čekají, že právě on rozhodne o tom, že jejich země obhájí prvenství v prestižní týmové soutěži.

Zapomeňte na Londýn, Barcelona uvidí zase nejlepšího hráče světa na antuce. I tak se dají vyložit slova, která Rafael Nadal pronesl po včerejším losu.

„Já jsem na Turnaj mistrů nepřijel s největším sebevědomím. Nastupoval jsem proti nejlepším tenistům světa, na povrchu, který moc nemiluji. Když na takové akci nejste stoprocentně připraveni, tak je normální, že prohráváte," řekl Nadal a pokračoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víte, co dělal Rafael Nadal před devíti lety?

„Davis Cup, to je ale úplně jiná soutěž. Rád hraji za Španělsko. Za zemi i za přátele. Týmová vítězství jsou vždy hezčí a to, že mohu být součástí týmu, je pro mě velmi dobré."

I proto je možná Nadalova daviscupová bilance ve dvouhrách úctyhodná, dvanáctkrát zvítězil, jen jednou prohrál. Před pěti lety v Brně s Jiřím Novákem. Tehdy to byl Nadalův prvním zápas v Davisově poháru, nikoliv ale první zkušenost s nejslavnější týmovou soutěží.

Moji hrdinové

Když mu bylo čtrnáct, byl při finále s Austrálií vlajkonošem týmu, který dobyl pro Španělsko poprvé "Salátovou mísu". Shodou okolností v Barceloně, v paláci Saint Jordi.

„Neuvěřitelné. Mohl jsem zblízka sledovat Hewitta, Raftera, Ferrera, Costu, Corretju. To byli moji hrdinové, které jsem obdivoval. A dnes budu na tom kurtu já,"říká bojovně španělská jednička.

Už v 16 hodin. Los totiž rozhodl, že Rafael Nadal spolu s Tomášem Berdychem finálový zápas Davisova poháru mezi tenisty Česka a Španělska zahájí. My vás o jeho průběhu budeme informovat v přímých vstupech.

Petr Souček, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme