Vojtěch Bidrman: Změny tenisových pravidel

Velmi zajímavé pravidlo dnes zavedla Mezinárodní tenisová federace ITF. Pokud bude stav jakéhokoli daviscupového utkání po sobotním deblu rozhodnutý, tedy 3:0 na zápasy, pak se poslední dvě utkání odehrají v neděli podle plánu jako dosud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tenis.jpg

Pokud ale o postupu jednoho týmu rozhodne čtvrtý duel, tedy - když jedno z družstev odskočí z 2:1 na 3:1 - poslední dvouhra povinná nebude. Záleží na dohodě obou kapitánů, podmínkou je také to, aby se čtvrtý singl protáhl alespoň na 4 sety.

Přijde vám tohle pravidlo divné? Chcete za své peníze vidět v neděli i za rozhodnutého stavu dva zápasy namísto jednoho? Potom vám musím oponovat. Se vší úctou, koho zajímá za rozhodnutého stavu poslední dvouhra, navíc obvykle mezi dvěma náhradníky?

Přehrát

00:00 / 00:00

Vojtěch Bidrman: Změny tenisových pravidel

Jeden tým už stejně oslavuje v útrobách stadionu, druhý naopak smutní. Myslí někde úplně jinde jsou všichni, i sdělovací prostředky, které už jen z povinnosti čekají, jestli nakonec budou referovat o utkání, které skončilo 3:2, anebo 4:1.

A navíc - ve všech ostatních sportech je to takhle nastavené už dávno. Copak si umíte představit, že by v zítra startujícím hokejovém čtvrtfinále play-off dosáhl některý z týmů ve své sérii na vedení 4:0, slavil jistý postup, ale ještě musel dohrát zbylé 3 zápasy?


Trenéři by nasadili juniorku, diváci by nepřišli v takovém počtu, jestli vůbec. A každý z nás by si ťukal na čelo. Jenže je to tak normální, logické, a zkrátka zavedené. Upřímně řečeno, vždycky si radši zaplatím za jeden daviscupový zápas, který může být rozhodující a nepostrádá emoce a nasazení, než abych se šel třeba zadarmo koukat na dvě utkání, v nichž nejde vůbec o nic.

ITF po směšných trestech za sázení hráčů na zápasy svých kolegů konečně taky udělalo jedno dobré rozhodnutí. A platí okamžitě, tedy třeba už o víkendu v souboji českých tenistů s Kazachstánem.

Vojtěch Bidrman, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme