Volná neděle ve Wimledonu se Tomáši Berdychovi zamlouvá

Tenisté ve Wimbledonu mají volný den. V neděli, která půlí slavný grandslamový turnaj, se totiž v All England Clubu už od dávných dob nehraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na wimbledonské trávě | Zdroj: ČTK

Jen třikrát ve 136leté historii turnaje museli tenisté na kurty k zápasům také o první neděli. Pořadatelům přitom pokaždé doslova teklo do bot, program naboural déšť takovým způsobem, že skluz doháněli ve dni tradičního volna.

Ale ve zbývajících případech měli hráči klid. Teď se to týká i Tomáše Berdycha, který stejně jako Petra Kvitová, stále pokračuje v nejprestižnějších singlech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdych o volné neděli ve Vimledonu

"Je to příjemné. Zažít volnou neděli je vždycky dobré a myslím, že je to chytře vymyšlené. Nerad bych někomu něco vnucoval, ale i takový detail dělá z tohoto turnaje něco vyjímečného," říká Tomáš Berdych.

Ale zdaleka ne vždy a ne všem se tato wimbledonská tradice zamlouvala. Třeba před šesti lety, kdy během turnaje hodně pršelo, pořadatelé přes velký časový skluz volnou neděli zachovali, a Španěl Rafael Nadal se na ně kvůli tomu tenkrát hodně zlobil.

Musel totiž odehrát ve druhé části grandslamu čtyři zápasy během čtyř dní, zatímco jeho finálový soupeř a tehdejší vítěz Švýcar Roger Federer dlouho odpočíval.

Občas se stane, že nejsou spokojeni úplně všichni, ale když to jen trochu jde, organizátoři se snaží nejslavnější turnaj uchovávat v jeho tradiční podobě, tedy s volnou nedělí, kdy se nedělá. A tenis je přece také práce.

Tomáš Berdych drží pozoruhodnou sérii, Andersona skolil už podeváté v řadě

Číst článek

"Je to pravda, ale hrát v neděli je úplně to nejlepší. Všichni tenisté rádi pracují v neděli, kdy se hrají finále. Tady je ta první volná, no a druhá je ještě lepší. Uvidíme, jestli se mi podaří dopracovat až do druhé," usmívá se Tomáš Berdych.

Českou tenisovou jedničku čeká v pondělí osmifinálový duel proti Australanu Bernardu Tomicovi, kterému jistě tradiční první volná neděle také nevadí, a kterého i ta druhá pracovní láká.

Tím spíše, že tráva je jeho nejlepším povrchem, takže tady ve Wimbledonu přes jinak zatím nevalnou sezonu, hraje skvěle.

"Opravdu je hodně nepříjemný soupeř. Má výborný bekhend a čop. Už jenom to, že porazil Gasqueta, který v poslední době hraje hodně dobře, značí, že bude silným protivníkem," hodnotí australského tenistu Tomáš Berdych.

Tomáš Berdych napodobil Petru Kvitovou a postupuje do osmifinále Wimbledonu

Číst článek

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme