Všechno je jinak, říkají před reprízou finále Davis Cupu Češi i Španělé

Je to 32 let, kdy čeští tenisté naposledy vyhráli Davis Cup. Tento víkend můžou na Lendla a spol. navázat ve finále proti úřadujícím vítězům ze Španělska. S nimi už se jednou ve finále slavné soutěže utkali. Z Barcelony ale odjeli v roce 2009 s drtivou porážkou 0:5.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol, Tomáš Berdych, Radek Štěpánek a Ivo Minář, finalisté Davis Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Kromě utkání Španěla Ferrera s Radkem Štěpánkem byly tehdy všechny zápasy jednoznačné a Španělé by mohli po právu cítit, že také teď to pro ně bude snadné. Vždyť mohou získat čtvrtý titul za posledních pět let. Realita je taková, že oba týmy dělají, že finále 2009 skoro ani neexistovalo.

"Jsou to tři roky - tady jsou jiní hráči, jiné podmínky. Tehdejší výsledek nic neznamená," tvrdil v úterý španělský kapitán Alex Corretja, který dokonce prohlásil Čechy za favority, ale nad tím český kapitán Jaroslav Navrátil kroutil hlavou.

"Hrajeme proti nejsilnějšímu týmu světa, ať už Nadal je, nebo není. Ferrer je pořád žebříčkově lepší než Berdych a Almagro než Štěpánek. Nechci říkat žádná procenta, ale určitě nejsme favority," oponuje Corretjovi Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední souboj českých a španělských tenistů připomíná Martin Charvát

Jeden podstatný bod zmínili oba - není tu Rafael Nadal, který ve finále 2009 smetl Tomáše Berdycha ve třech setech bez větších problémů. Nadal na kurtu, to je pro Španělsko skoro jistý bod, ale v tomto finále není ani jeden ze zápasů předem rozhodnutý.

"Je to diametrálně odlišné, to je jasné. Španělsko je sice stejné, ale hráči jsou jiní. Nejvíc to samozřejmě dělá neúčast Nadala, to je bez debat. Dalším obrovským rozdílem je prostředí, ve Španělsku bylo dvacet tisíc horkokrevných Španělů a ještě se hrálo na antuce, takže teď budou tyhle výhody na naší straně," říká Tomáš Berdych.

Stejně to vidí i Radek Štěpánek, který svému kolegovi v týdnu dovezl barel šťávy na posilnění a sám bude ve skoro 34 letech bojovat o největší úspěch své kariéry.

"Jsem na to utkání strašidelně natěšený. Berďa asi takovou žízeň nemá, aby vypil všechnu šťávu, co jsem mu dovezl, takže něco zůstane pro mě, kdyby bylo třeba. Na tu atmosféru se moc těším, nevím, kolikrát se povede hrát finále Davis Cupu doma. Bude to svátek tenisu a já se toho nemůžu dočkat," těší se Radek Štěpánek.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme