Vstup do Masters se Berdychovi nepovedl. Proti Federerovi uhrál jen 6 her

Jednoznačným výsledkem 4:6 a 2:6 skončilo první vystoupení Tomáše Berdycha na Turnaji mistrů v Londýně. Roger Federer proměnil zápas ve svou exhibici, oba hráče čekají ještě zápasy s Novakem Djokovićem a Japoncem Nišikorim.

Přes veškerou snahu Tomáš Berdych na Rogera Federera nestačil

Přes veškerou snahu Tomáš Berdych na Rogera Federera nestačil | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych se sice v Londýně ujal rychle vedení 2:0, o to ale brzy přišel. První set byl vyrovnaný až do stavu 4:4, pak si český tenista neudržel podání a Švýcar nabídnutou možnost využil.

Druhý set byl o poznání jednoznačnější. Hrající legenda brala rodákovi z Valašského Meziříčí podání a sama si své servisy držela bez ztráty jediné výměny až do stavu 4:0. Po hodině a deseti minutách vyhrál Roger Federer 6:4 a 6:2. Získal tak první zápis do tabulky skupiny A.

Ještě jednoznačnější bylo utkání budoucích Berdychových soupeřů. Novak Djoković porazil Japonce Keie Nišikoriho dvakrát 6:1 a po zápase převzal trofej potvrzující, že už pátou sezonu v řadě zakončí jako světová jednička.

„Bezpochyby to vypadalo jako můj nejlepší výkon v sezoně. Hrál jsem ve vrcholné formě, bylo to neuvěřitelné,“ radoval se Srb po zápase, před kterým oba hráči minutou ticha uctili oběti pátečních teroristických útoků v Paříži.

V londýnské hale neprohrál Novak Djoković od roku 2011.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7 mil. dolarů):
Dvouhra:
Skupina Stana Smithe:
Federer (3-Švýc.) - Berdych (6-ČR) 6:4, 6:2, Djoković (1-Srb.) - Nišikori (8-Jap.) 6:1, 6:1.

Čtyřhra:
Skupina Ashe a Smithe:
J. Murray, Peers (4-Brit./Austr.) - Bolelli, Fognini (5-It.) 7:6 (7:5), 3:6, 11:9, Bopanna, Mergea (8-Indie/Rum.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 6:4, 6:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít