Vyhrát grandslam a stát se světovými jedničkami, přejí si tenistky Hlaváčková s Hradeckou

Tenistka Andrea Hlaváčková prožívá pouze dvoudenní svátky, její kolegyně ze čtyřhry Lucie Hradecká dokonce jednodenní. Důvodem je začátek nové sezony, ve které chtějí navázat na své deblové úspěchy

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká obsadily šesté místo.1 | Zdroj: ČTK

Dva úspěchy v letošním roce proslavily nejen v Česku Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou. Nejprve získaly stříbrné medaile v deblu na olympiádě v Londýně a ke konci roku se jim povedlo s fedcupovou reprezentací podruhé v řadě vyhrát nejprestižnější týmovou trofej.

Takže se nabízí otázka, čeho chtějí ještě společně dosáhnout? Grandslamového titulu, jak nejprve potvrzuje Andrea a Lucie následně ještě jeden cíl dodává ...

„Je to určitě jeden z našich cílů, ale určitě pro nás bude nejdůležitější, aby se nám dařilo na všech akcích stejně jako loni,“ říká Hlaváčková. „Já bych jen ještě vidím jeden takový malý cíl. Nebylo by špatné být první na světě,“ usmívá se Hradecká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistky Hlaváčková s Hradeckou mají před sezonou jasné cíle

Aktuálně jsou Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou v deblovém žebříčku WTA na druhém místě za italskou dvojicí Sara Erraniová a Roberta Vinciová.

Poprvé se Češky na turnaji ve čtyřhře představí v Sydney, kde v uplynulé sezoně nestartovaly, a pak na grandslamovém Australian Open. Už teď ale odlétají na první turnaje v singlu a každá někam jinam, s čímž také tedy souvisí ne úplně bujará oslava nového roku.

„Já odlétám do Austrálie a Andy do Číny, takže Silvestr bude jako každý rok na pokoji po zápase nebo před zápasem. U tenistů nejsou oslavy tak veliké,“ říká Lucie Hradecká.

Andrea Hlaváčková odlétá do Číny až na Štěpána, takže má o trošku delší svátky než její parťačka, a také si to snad poprvé hodně užívá. „Tyto svátky jsem si užila jako nikdy. Ani mně nemrzí, že máme tak krátké volno,“ dodává Andrea Hlaváčková.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme