Vyvolá souboj Česka s Kazachstánem v DC celosvětovou diskuzi?

Kazachstán je soupeřem českých tenistů pro úvodní kolo letošního Davisova Poháru. Přesnější pojmenování by ale bylo, že se Tomáš Berdych a spol. utkají od pátku do neděle v Ostravě s „béčkem" Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davis Cup | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Ještě ve Wimbledonu 2008 měli Andrej Golubjov, Michail Kukuškin, Jurij Šukin a Jevgenij Koroljov ve svých pasech ruskou státní příslušnost. Dnes jsou ale všichni hrdými reprezentanty Kazachstánu.

,,Jsem rád, že jsem tuto nabídku dostal, spolupráce s federací Kazachstánu je opravdu dobrá a myslím si, že díky ní jsme se všichni čtyři posunuli i kvalitativně jako hráči. Je to vážně pro nás velká čest, že hrajeme Davisův pohár, a i proto se budeme snažit o co nejlepší výkony a nejlepší výsledek," říká Jevgenij Koroljov

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisty Česka čeká na úvod DC "ruský" Kazachstán

Koroljov jinak ale žije v Moskvě a v civilním životě je dokonce bratrancem Anny Kurnikovové. Ani u dalších členů týmu při bližším prostudování jejich životopisů nenajdete žádné rodinné vazby na Kazachstán. Podle Jurije Šukina to ale vůbec nevadí.

,,Kazachstán a Rusko jsou vlastně bratrské země, mají společnou hranici a kazažská tenisová federace nám jednoho dne dala nabídku všem čtyřem. A můžu říct, že všichni jsme ten návrh rádi přijali. V té době byl ruský tým velice silný, takže pro nás to bylo plus, že jsme dostali možnost hrát za Kazachstán. Byli jsme rádi, že můžeme využít této šance," vysvětuje Šukin.

Davis Cup na této úrovni podobnou situaci ještě nikdy nezažil. A díky Kazachstánu stojí možná do budoucna i celý tenisový svět před otázkou, zda se v případě podobných rošád vydat do budoucna spíše cestou atletickou nebo fotbalovou.

Ostatně Kazachstán tuto politiku uplatňuje také v ženském tenisu. Ve stejném roce si takto pořídil i tři hráčky, mezi kterými byla už tenkrát poměrně známá Jaroslava Švedovová.

Radim Sajbot, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme