Wawrinka straší soupeře bekhendem jednoruč, jeho kvalitu oceňuje i Berdych

Čeští tenisté jsou po 7 hodin trvající vítězné čtyřhře blíže postupu do čtvrtfinále Davisova poháru. A rozhodující třetí bod může přidat v úvodní dvouhře závěrečného dne souboje se Švýcarskem Tomáš Berdych. Na českého tenistu čeká hráč světové dvacítky Stanislas Wawrinka, jeden z mála vyznavačů bekhendu jednoruč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka při bekhendovém úderu | Zdroj: ČTK

Gasquet, Federer, Kohlschreiber a právě Wawrinka, to jsou tenisté první světové dvacítky a zároveň vyznavači nádherného, účinného, ale už ne tak často vídaného bekhendu jednoruč.

Hráči, kteří ho ovládají, se mohou dostat lépe k míčkům, ale nejen tím jsou pro soupeře nebezpeční.

„Jednoruční bekhend je hrozně nepříjemný. Dokáže rychleji švihat, má soustu variant, co z té strany zahrát. Ať je to krátký cross, bekhend po lajně, čopovaný úder. Má proti obouručákům spoustu variant,“ říká Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Wawrinka straší soupeře bekhendem jednoruč, jeho kvalitu oceňuje i Berdych

Zároveň ovšem dodává. „Ale když se jenom trošku necítí, tak se z výhody rychle stává velká nevýhoda. Momentálně je to pro něho velká výhoda a myslím, že není moc hráčů, kteří by měli lepší jednoruční bekhend než on.“

Česká jednička se ale bude v souboji se Stanislasem Wawrinkou spoléhat na své velké zbraně - servis a forhend. Pokud by nebyly dostatečně účinné, budou mít čeští tenisté ještě jeden pokus na to vybojovat postup, už ale poslední v souboji dvou týmových dvojek.

„Věřím, že Tomáš zvládne první zápas. Kdyby náhodou ne, tak jsem připravený hrát. A dám tam všechno,“ je připravený i na horší variantu Lukáš Rosol, pokud by dostal v případném rozhodujícím pátém zápase příležitost.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme