Wimbledonská dvouhra je bez Čechů, vypadli Berdych i Šafářová

Během ‚bláznivého pondělí,‘ náročného dne, během kterého se odehrávají všechny osmifinálové zápasy, skončili zbývající čeští zástupci ve dvouhrách. Tomáš Berdych jasně nestačil na Francouze Simona, Lucie Šafářová nezvládla tie-breaky s Coco Vandewgheovou.

Tomáše Berdycha připravily o postup nevynucené chyby a trpělivá hra soupeře

Tomáše Berdycha připravily o postup nevynucené chyby a trpělivá hra soupeře | Zdroj: Reuters

O postup připravily Tomáše Berdycha nevynucené chyby. Během zápasu jich udělal třicet, jeho francouzský soupeř Giles Simon třikrát méně. Po dvou hodinách se šestý nasazený Čech rozloučil s All England Clubem prohrou 3:6, 3:6 a 2:6.

Poprvé ztratil 29letý Čech podání v páté hře díky nepřesnému útoku proti druhému brejkbolu, za stavu 3:5 a 40:40 v prvním setu se pak kombinací dvojchyby a rány do autu připravil o první set.

Úvod obou zbývajících sad měl podobný průběh. Giles Simon nehrál mnoho vítězných míčů, pouze se dobře pohyboval, vracel Berdychovy útoky a hned v úvodu se dostal do výrazného vedení.

Ve druhé sadě Simonovi jedno získané podání stačilo, ve třetí si trápící se Berdych neudržel podání hned dvakrát po dvou hodinách proměnil Giles Simon svůj první mečbol.

Wimbledon on Twitter

První set byl dlouho vyrovnaný a obě hráčky si bez problémů držely podání. První dva brejkboly si vypracovala až v sedmém gamu Šafářová, ale americká hráčka se z těžké situace dostala.

Při dalším podání už Vandewegheová tlak české tenistky neustála a Šafářová se radovala z proměněného brejku a šance na zisk první sady se jí rapidně zvýšily.

Bohužel za stavu 5:4 nedokázala dopodávat set do vítězného konce, Američance stačil jeden brejkbol, aby vyrovnala. Set tak dospěl až do zkrácené hry, která se Šafářová nevydařila a prohrála ji 1:7.

„Bylo to klíčové, šla jsem do toho až moc a udělala blbé chyby. Tie-breaky zahrála strašně dobře, výborně servíruje a to dává strašný tlak na můj servis. Hraje rychle, jde to toho prvním míčem a já byla hned pod tlakem,“ řekla po zápase Lucie Šafářová.

Osmifinále Wimbledonu nabídne atraktivní souboj sester Williamsových

Ve druhém setu využila první brejkovou nabídku americká tenistka. V sedmém gamu se dostala do vedení, ale brejk nepotvrdila a hned v následující hře také ztratila podání.

I druhá sada tak dospěla do tie-breaku, který byl sice dramatičtější, ale v závěru měla více štěstí a přesnější údery opět americká tenistka. Lucie Šafářová tak semifinálovou účast z loňského roku neobhájí. Chuť si ale spravila ve čtyřhře, kde se svou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou mezi nejlepších 8 párů postoupila.

Očekávaný souboj sester Williamsových ovládla mladší Serena. Současná světová jednička porazila Venus 6:4 a 6:3.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 26,5 milionu liber):

Muži:
Dvouhra - osmifinále:
Simon (12-Fr.) - Berdych (6-ČR) 6:3, 6:3, 6:2, Čilič (9-Chorv.) - Kudla (USA) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Dvouhra žen - osmifinále: Vandewegheová (USA) - Šafářová (6-ČR) 7:6 (7:1), 7:6 (7:4), Keysová (21-USA) - Govorcovová (Běl.) 3:6, 6:4, 6:1.

Dvouhra juniorek - 1. kolo: Broganová (Brit.) - Vondroušová (1-ČR) 6:1, 6:2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít