Za tři týdny je US Open, zahání tenistka Lucie Hradecká myšlenky na odpočinek

Zisk olympijské medaile je pro většinu sportovců životním úspěchem a dá se říct, že mají odpracováno. Ale z pětice českých medailistů, kteří se dnes vrátili domů, to platí snad jedině o zlaté veslařce Miroslavě Knapkové. Ta míří na dovolenou a až pak rozhodne o svém startu na mistrovství Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stříbrné medailistky z Londýna, tenistky Andrea Hlaváčková (vpravo) a Lucie Hradecká | Zdroj: ČTK

Ostatní moc času na lenošení a flákání nemají, sezona pro ně totiž ještě nekončí. Snad nejmarkantnější je to u tenistek Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké, které už zanedlouho čeká poslední grandslam sezóny, a tak musí pořádné oslavy i dovolená počkat. Vynechat kvůli tomu některý z přípravných turnajů moc v úvahu nepřipadalo.

„Malinká taková myšlenka tam byla, ale nejde to. US Open je už za tři týdny a je to krátká doba na to, aby si člověk zvykl. Obě dvě tam hrajeme singla, takže chceme hrát ještě dva turnaje v singlu, aby byla taky ještě nějaká šance bodů,“ říká Lucie Hradecká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijští medailisté se vrátili z Londýna

Ani puškařka Adéla Sýkorová ještě nemá letos úplně splněno. Bude závodit na mistrovství republiky a ve finále Světového poháru v Thajsku. „Samozřejmě by se mělo trénovat v průběhu celé sezony, ale určitě tři, čtyři týdny by to chtělo volno." Během té doby by se bronzová střelkyně pušky nejradši ani nedotkla.

Vodní slalomář Vavřinec Hradilek to má postavené jinak. Už se nemůže dočkat, až si znovu sedne do kajaku, ve kterém by rád uspěl i za dva týdny na domácím Světovém poháru v pražské Troji.

„Světový pohár v Praze je moje srdeční záležitost, hrozně se na to těším a doufám, že právě kvůli tomu mému stříbru by mohlo přijít více lidí a udělat tam pořádný kotel, jako byl teď v Londýně. Ta atmosféra tam byla naprosto elektrizující. Těším se moc na ten závod a doufám, že se dám trochu dohromady, abych tam nebyl úplně za nějakého maňáska.“

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme