Záhlavová – Strýcová je v semifinále, ale zlobila se na sebe. A hlasitě nadávala!

Tenistka Barbora Záhlavová – Strýcová postoupila na turnaji ECM Prague Open do semifinále. Švédku Johannu Larssonovou zdolala po setech 6:2, 4:6 a 7:5. Zdravotními potížemi sužovanou soupeřku ale mohla porazit snáz, a tak se po zápase zlobila sama na sebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Záhlavová - Strýcová na turnaji ECM Prague Open | Zdroj: ČTK

„Maličko unavená jsem, ale spíš jsem sama na sebe naštvaná, že jsem si to takhle zkomplikovala. Vůbec to takhle nemuselo být. Radost mám, ale proč se trápit v padesáti stupních, když to nemuselo být. Myslím, že jsem ten zápas mohla vyhrát ve dvou setech, ale sama jsem si to zkomplikovala," říkala po utkání Barbora Záhlavová-Strýcová.

Její soupeřka přešla v prvním kole přes Karolínu Plíškovou a ušetřila síly v kole druhém, kdy proti ní nenastoupila zraněná Lucie Šafářová. Sil by tedy měla mít dost, jenže Larssonovou trápily žaludeční problémy, a to se před utkáním doneslo i Barboře Záhlavové - Strýcové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Záhlavová – Strýcová postoupila, ale zlobila se na sebe. A hlasitě nadávala!

„To bylo právě to, co jsem moc nechtěla vnímat. Ale to se nedá. Den předtím skrečovala debla a slyšela jsem od její partnerky, že jí celou noc nebylo dobře. Já jsem o tom nechtěla moc přemýšlet, ale blesklo mi to hlavou, a to není dobře, protože pak nevnímáte sama sebe, ale soupeřku," litovala čerstvá semifinalistka turnaje.

„Já jsem ji při prvním setu tak trošku pozorovala a říkala jsem si, jestli si nezavolá fyzioterapeuta. Byla taková na vážkách, tak jsem si říkala, teď ji zlomím! A jak jsem si to pořád říkala, tak jsem byla víc a víc nervózní, abych ten zápas dokončila. A dokončila jsem ho za tři hodiny," popsala.

Vzduchem létaly nadávky

To už se Barbora Záhlavová - Strýcová usmívala, ale na kurtu jí moc dobře nebylo. Jak je jejím 'dobrým zvykem', doprovázela pokažené výměny nepublikovatelnými výrazy, které častokrát dolétly až vysoko na tribuny.

„Jo? Copak jste slyšeli? Já už jsem taková a je to špatné. Nebudu vám ani říkat, jestli to pomáhá nebo ne. Myslím, že takovéhle věci se nemají říkat, pracuju na tom, abych to neříkala, ale je to pro mě hrozně těžké," přiznala.

Na obranu Barbory je třeba dodat, že v porovnání s tím co z jejích úst bylo při zápasech slyšet dříve, se opravdu, jak sama říká, vyklidnila, a její tenis šel také herně nahoru, což může potvrdit i v Praze, kde se utká o finále se Švýcarkou Patty Schnyderovou.


Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme