Záhlavová-Strýcová poslední ročník turnaje ECM Prague Open nevyhrála

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová se na turnaji ECM Prague Open svého prvního titulu z okruhu WTA nedočkala. Čtyřiadvacetiletá tenistka nestačila ve finále na Maďarku Agnes Szavayovou, když prohrála 2:6, 6:1 a 2:6.

Barbora Záhlavová-Strýcová během fináleECM Open proti Maďarce Szavayové

Barbora Záhlavová-Strýcová během fináleECM Open proti Maďarce Szavayové | Zdroj: ČTK

Osmá nasazená Záhlavová-Strýcová už postupem do finále derniéry pražského turnaje dosáhla svého největšího úspěchu a v pondělí se posune poprvé do elitní padesátky žebříčku. Po prohraném úvodním setu 2:6 se plzeňská rodačka zlepšila na dvorci ve všech směrech. Přidala na pohybu, hrála aktivněji a pestřeji, dařila se jí hra u sítě.

V rozhodující třetí sadě Záhlavová-Strýcová držela míč ve hře a létala po základní čáře, dokud soupeřka nechybovala. Tato taktika jí vynesla brejk na 2:1, ale domácí hráčka jej nepotvrdila, což ji vyvedlo z rytmu. V každé výměně se pak bojovalo o každý míč, ale byla to Záhlavová-Strýcová, kdo víc kazil, a zápas kvůli tomu prohrála. Szavayová využila po hodině a 56 minutách první mečbol a rozplakala se štěstím.

00:00 / 00:00

Rozhovor s Barborou Záhlavovou-Strýcovou pořídil po finále reportér Petr Kadeřábek.mp3

Szavayová tak triumfovala na druhém turnaji po sobě, minulý týden totiž zvítězila v Budapešti. Na konto si z celkové dotace 220.000 dolarů přispala částku 35 tisíc. Česká hráčka pak inkasovala devatenáct tisíc dolarů.

Agnes Szavayová vyhrála v Praze už druhý turnaj za sebou | Foto: ČTK

Jedinou domácí vítězkou turnaje WTA v české metropoli tak stále zůstává Jana Novotná. Ta v roce 1998 vyhrála na Štvanici týden po triumfu ve Wimbledonu turnaj Czech Open, který skončil v roce 1999.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít