Zakopalová Šarapovovou trápila přes 3 hodiny, nakonec ale z Roland Garros vypadla

Česká tenistka Klára Zakopalová prohrála boj o postup do čtvrtfinále Roland Garros. Ve 4. kole druhého grandslamu sezony ji porazila Ruska Maria Šarapovová ve třech setech 6:4, 6:7 a 6:2. Maria Šarapovová se ve čtvrtfinále French Open střetne s lepší z dvojice Arantxa Rusová z Nizozemska - Kaia Kanepiová z Estonska.

Je to tam! Klára Zakopalová poprvé v životě postoupila v Paříži do třetího kola

Je to tam! Klára Zakopalová poprvé v životě postoupila v Paříži do třetího kola | Zdroj: Reuters

Klára Zakopalová sehrála s nasazenou hráčkou číslo 2 více než vyrovnanou partii. Od začátku utkání si obě tenistky prakticky celou dobu braly servis. V prvním setu snížila Zakopalová na 4:6, následně se ale Ruska vyhrála podání a ovládla úvodní dějství 4:6.

Druhý set byl už vyrovnanější. Šarapovová vedla 6:5, ale Zakopalová využila další ze svých mnoha brejkbolů a vynutila si tiebreak. V něm tahala za delší konec provazu Češka a díky výhře 7:5 vyrovnala duel na 1:1 na sety.

Bohužel 3. set patřil jasně favorizované Rusce. Ta se hned ujala vedení 3:0 a nakonec zápas dotáhla do vítězného konce.

Letošní Roland Garros bude mít novou vítězku. V osmifinále totiž vypadla obhájkyně trofeje z loňského roku Li Na. Čínská tenistka nestačila na Jaroslavu Švedovovou. Tenistka z Kazachstánu vyhrála 3:6, 6:2, 6:0.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít