Zatím nejvíc bojuji s kurtem, říká Tomáš Berdych k Davis Cupu ve Švýcarsku

Tenista Tomáš Berdych svoji roli české jedničky v úvodním dnu 1. kola Davis Cupu ve Švýcarsku zvládl. Na kurt nastupoval po prohře Lukáše Rosola s vědomím, že musí vyhrát. A to se mu proti Henrimu Laaksonenovi podařilo. Žebříčkově až 289. hráče porazil po setech 6:3, 6:2, 6:7 a 6:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych se povzbuzuje po jednom z úspěšných míčků | Zdroj: ČTK

Tomáši, byl to ten typ nevděčného zápasu, kdy může favorit jenom ztratit? Jste teď spokojený s tím, jak jste to zvládl, nebo litujete třeba ztraceného setu?

Ne, určitě toho nelituji. O tom to prostě je, soupeř se snaží vyhrát, snaží se udělat tři sety. Jemu se povedl jenom jeden, mně tři. Takže výsledek je takový, jaký jsme všichni chtěli - máme bod, po prvním dnu je to 1:1. Myslím, že můžeme být rádi, že to tak je.

Určitě toho nelituji, on zahrál hodně solidně. Měl jsem nějaké šance, abych to nedopustil a nehráli jsme čtyři sety, ale na druhou stranu, tady se žádné velké výměny nehrají, nic moc náročného to není. Takže to vůbec nějak po fyzické stránce nevadí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S tenistou Tomášem Berdych mluvil po 1. dnu Davis Cupu ve Švýcarsku Jaroslav Plašil

Takže se nedá mluvit o nějakém zbytečném úbytku sil, vzhledem k tomu náročnému programu...

Ne, určitě ne. Možná je to i lepší, protože ten povrch je takový nevyzpytatelný, jsem rád, že jsem si na tom zase o trochu víc zahrál v zápase, kdy je to jiné. I tímto se na tom snažím najít něco pozitivního.

Jak jste si cítil herně po té přestávce od posledního ostrého zápasu v Austrálii?

Ta přestávka byla spíš vyplněná tím, aby se člověk dal co nerychleji do pořádku, zvykl si zase na jiné podmínky a připravil se na to. Určitě bych asi našel lepší zápasy nebo lepší výkony, které jsem měl, ale na to se moc historie neptá. Říkám, jsem rád, že se mi to takhle podařilo zvládnout. Zatím nejvíc bojuji s kurtem, ale na to si nějak zvyknu.

Při čem je to největší problém? Třeba při returnu?

Taky, i v tom to může hrát velkou roli. Za sebe musím říct, že jak je ten kurt natažený dozadu, jsou strašně velké výběhy, tak to opticky zkresluje. Člověk má to prostorové vidění trošku jiné než na jiných kurtech. I tady v tom je to rozdíl. Ale hlavně bych řekl, že ty desky nejsou vůbec dobře položené a každá je - ne, že jinak - ale prostě to nesedí. Na jedné balon vyskočí krásně nahoru, na druhé zůstane sedět. Je to takové hodně nepravidelné. Jestli to byl jejich záměr, tak se jim to povedlo na jedničku.

Musíte hodně dupat při čtyřhře, ať se to všechno srovná...

To bychom potřebovali pěkné stádo, abychom to udupali. Ale evidentně problémy nejsou jenom tady. Co mají chudáci Belgičani*, tam jsou na tom asi ještě trochu hůř. Takže berme to, co máme. Jsme tady od toho, abychom udělali tři body a neřešili, jestli mají dobré kurty nebo ne.

* Belgičané měli problémy a antukovým dvorcem, na kterém nechtěl Srb Novak Djoković hrát. Pořadatelé museli pozvat specialisty z Roland Garros.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme