Zázemí je tu úžasné, starají se o nás skvěle, chválí turecké pořadatele Kotyza

Vypadalo to na sňatek z rozumu, ovšem nakonec by z toho mohlo být i spokojené manželství. Byť zřejmě potrvá jen tři roky. Právě na tak dlouho získalo Turecko hlavně díky štědrosti tamních aerolinek ženský Turnaj mistryň, který teď v Istanbulu zažívá premiéru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sinan Erdem Dome je místo, kde hrají nejlepší tenistky světa

Sinan Erdem Dome je místo, kde hrají nejlepší tenistky světa | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Když mluvili moderátoři na hrací ploše o tom, že celý svět teď sleduje Turnaj mistryň v Istanbulu, rozhodně to nemohli prohlásit o lidech žijících v Turecku, kteří nejenže mají v těchto dnech jiné starosti, ale také jsou zvyklí navštěvovat trochu jiné sporty.

"Nejpopulárnější je fotbal, pak basketal, volejbal, box a asi wrestling," jmenuje je konkrétně pracovník v hale Altur Guler. Přesto i v Turecku lidi zapálené do tenisu najdete, před halou stojící Envar Kesici je toho důkazem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér české tenistky Petry Kvitové David Kotyza si pochvaluje zázemí i atmosféru, která na Turnaji mistryň v Istanbulu panuje

„Hraju tenis od roku 1966 až doteď, znám Roda Lavera, miluju éru Jimmyho Connorse či Johna McEnroa, dvou levorukých hráčů, obdivoval jsem Ivana Lendla, kvůli tomu, co dokázal. Ale rád mám také… jak se jen jmenoval - Švéd to byl, trochu mladší, Stefan Edberg! Ten vyznával stejný styl jako já, servis volej,“ vyjmenovává Kesici.

„I tenistky znám, jsou to všechno krásné ženy, hlavně Číňanka Li-Na. Myslím, že je tady v Turecku dost lidí, kteří mají tenis rádi.“

Lidí, jako je tento pán v důchodovém věku, potkáte zatím v hale zhruba pět nebo šest tisíc a na to, že se mohou bavit tak velkou tenisovou akcí poprvé v životě, reagují celkem dobře, takže je i kouč Petry Kvitové David Kotyza překvapený zdejší atmosférou.

„Trochu strašili s tím, že je vyprodáno, ale moc asi nevěděli. Mně přijde návštěvnost dobrá, hala je pěkná. Přece jen nikdo z nás pořádně nevěděl, jak to v Turecku bude vypadat – co jsme tak věděli, tak na všechno tady mají všichni dost času… Ale musím říct, že se všichni hodně snaží, já osobně jsem velmi mile překvapen, jak to všechno běží a jak se o nás starají. Cítíme se tady hrozně dobře.“

Envar Kesici hraje v Turecku tenis už od roku 1966 | Foto: Jaroslav Plašil

Není divu, Turci chtějí uspořádat v roce 2020 letní olympijské hry a každá taková vydařená akce může kandidaturu podpořit. Například světová celebrita Maria Šarapovová, která jako jediná ze zdejších účastnic soutěže ve dvouhře Turnaj mistryň někdy v minulosti vyhrála, před svým prvním zápasem tady v Istanbulu vůbec nepochybovala o tom, že to bude povedená přehlídka nejlepšího ženského tenisu.

Úžasný první dojem

Nadšená je zatím i Petra Kvitová, která narozdíl od zmíněné Rusky a také třeba krajanky a deblistky Květy Peschkeové zažívá atmosféru Turnaje mistryň úplně poprvé.

„Když jsem vešla poprvé na kurt, ta tma byla doslova úžasná,“ vstřebává zážitky z premiéry na turnaji česká jednička.

Pokud se Petře Kvitové bude dařit i v dalších zápasech stejně jako v tom prvním, může to dopadnout i tak, že bude premiéra české tenistky na Turnaji mistryň podobně úspěšná jako ta turecká pořadatelská.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme