Ze Srbska ve finále čeští tenisté moc nadšení nejsou, Navrátil cestu vidí

České tenisty čeká velká sportovní výzva. Úřadující vítězové Davisova poháru se totiž ve finále utkají se Srbskem, které hlavně díky dvěma výhrám týmového lídra Novaka Djokoviće těsně porazilo Kanadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych slaví s českým daviscupovým týmem | Zdroj: ČTK

Tato velká sportovní výzva má ale své mouchy, a ani by tolik nevadilo, že Srb Djoković už v té době zřejmě nebude světovou jedničkou. Český tým po semifinálové výhře nad Argentinou nijak nezatajoval svá přání, že by raději cestoval do Kanady.

"Pro mě je Djoković v domácím prostředí hráč číslo jedna. Kluci s ním nemají nejlepší bilanci a jet do Srbska s minus dvěma body je strašně těžké," říká narovinu nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, a přidává ještě další hendikep: bouřlivé prostředí, složité pro soupeře i rozhodčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté o Srbsku ve finále Davisova poháru

"Když tam přijde několik tisíc fotbalových fanoušků, tak to nejsou fanoušci jako u nás. A budeme se muset s tím bouřlivým prostředím poprat." S tím počítá i Radek Štěpánek: "Nejdůležitější stejně bude to, co předvedeme my. Bude záležet, jestli budeme v nejlepší formě, a pak tam musíme nechat všechno, co v nás je."

Mohou ho v tom podpořit i stovky českých fanoušků přímo v bělehradské hale, protože se počítá s několika leteckými speciály a zájezdy. Právě mnohem lepší dostupnost ve srovnání s Kanadou je velkou výhodou srbské varianty finále, které se bude hrát v polovině listopadu zřejmě na tvrdém povrchu.

Antuka v Bělehradě nebude

„Bude to podobné, na čem se hraje turnaj v Ostravě. Bude to něco tvrdého a pomalého, aby to skákalo nahoru. Určitě to nebude antuka, protože Djoković určitě je, ale ani jejich debl ani Tipsarevič nejsou antukoví hráči,“ tuší daviscupový kapitán Navrátil.

Přes všechno co zaznělo, ale Jaroslav Navrátil věří ve vítězství českého týmu na úkor srbského deblu a druhého singlisty Janka Tipsareviče, který v této sezoně nemá tak dobrou formu jako v těch předchozích.

Janko Tipsarevič | Foto: David Kubíček

„Byli zvyklí, že si mohou rozložit síly na tři singlisty. Djoković je jasný a pak byli vyrovnaní Troicky s Tipsarevičem. Z toho si pak mohli zvolit deblový pár. Dneska zůstali dva, protože Troicky je v trestu, a mají to komplikovanější. Tipsarevič začínal sezonu v desítce a teď se pohybuje kolem třicítky,“ přemítá Navrátil, ale hned dodává:

„Je to velice zkušený hráč. Pro Srbsko udělá maximum, stejně jako naši kluci, ale přes něj se ty dva body uhrát dají. Nejjednodušší bod bude určitě přes čtyřhru. Situace je oproti roku 2010 pro nás přijatelnější.“

„Jsme zkušenější. Tým se na to lépe připraví, protože bude chtít tuhle soutěž podruhé vyhrát. Z tohohle pohledu jsou naše šance lepší.“

Jaroslav Plašil, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme