Zkratových momentů má Petra stále míň, říká kondiční trenér Ivanko

Zatím nejkratší duel na turnaji má za sebou v australském Melbourne Petra Kvitová. Světová dvojka vedla v utkání třetího kola 6:0 a 1:0, když jí soupeřka Ruska Maria Kirilenková utkání ze zdravotních důvodů vzdala. Menší zápasové vytížení české tenistce nevadí, a vzhledem k fyzické zátěži přichází možná právě vhod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová vedro při tréninku nevyhledává | Foto: ČTK/AP

Odměna za hladkou, a nečekaně rychlou výhru? Žíněnka v hráčské posilovně, kam Petra Kvitová po obědě zamířila pro jistotu ještě jednou.

„Skončili jsme sice brzo, ale ještě se jde cvičit,“ říká Petra Kvitová.

Až potom čas na zábavu a tradiční vítěznou rýži. Česká tenistka je v polovině turnaje a to je ještě doba, kdy fyzickou přípravu o něco více cítí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle kondičního trenéra Jozefa Ivanka je důležité, aby měla Petra Kvitová nejen vynikající fyzičku, ale také ‚čistou hlavu‘

„Do soboty pořád ještě trénujeme naplno, z tréninku chceme ubrat až příští týden,“ říká Jozef Ivanko, který v Petře Kvitové nemá rebelku, která by chtěla do tréninkového plánu mluvit.

„Tohle mají na starosti trenéři a co řeknou, to udělám a ani o tom sama nepřemýšlím, jestli je to dobré nebo ne. Samozřejmě, že někdy se cítím líp a jindy hůř, ale musím říct, že tady jsem se zatím cítila jenom dobře,“ naznačuje Petra Kvitová, že je pro ni slovo trenérů – v tomto případě kondičního kouče Jozefa Ivanka – svaté.

Teď, v půlce grandslamového turnaje, by ale měla změnu postupně poznávat.

„Je to taková hranice, kdy by se mělo postupně začít dolaďovat, ubrat na objemu a jít více do rychlostních věcí. Ubrat na intenzitě a postarat se, aby byla na zápas víc nahecovaná a odpočinutá,“ vysvětluje kondiční trenér české tenistky s tím, že Petra Kvitová stále dohání mírné tréninkové manko ze závěru a přelomu roku.

„Ten deficit tréninkových hodin tam byl, ale s tím jsem počítal. Snažíme se to v tomto období nějak dohnat. Prostor bude ještě po Fed Cupu v Prostějově, respektive i v tom fedcupovém týdnu. Na další turnaje do Dauhá a Dubaje už by měla být stoprocentně připravená.“

Petra Kvitová s trenéry Jozefem Ivankem (vpravo) a Davidem Kotyzou | Foto: Jaroslav Plašil

Což je otázka několika týdnů. Ale není to tak, že by na tom byla Petra Kvitová v Melbourne výrazně fyzicky hůř oproti jiným obdobím. Navíc sebelepší běžecké schopnosti by jí nebyly moc platné, kdyby neměla v zápasech ‚čistou hlavu‘.

„To je velmi důležité. Když se nedaří a v hlavě je nějaká negativní myšlenka, reflexy jsou trochu zpomalené a pohyb je trošku horší. Je třeba být stále pozitivní a stále si věřit, od toho se odvíjí pohyb na kurtu. Někdy to jde vidět i u Petry, když zkazí dva tři lehké balony, nefunguje jí hlava ani nohy a na hře to jde poznat,“

„Naštěstí je takových zkratových okamžiků v poslední době míň a míň. Doufám, že do budoucna se jich vyvaruje úplně a bude hrát velmi dobrý tenis,“ přeje si Jozef Ivanko.

Ten nejbližší duel čeká Petru Kvitovou v pondělí, česká tenistka v něm bude se Srbkou Anou Ivanovičovou bojovat o postup do čtvrtfinále.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme