Zlatý hattrick? Příští rok bude Davisův pohár těžší, říká kapitán tenistů Navrátil

Po roce mohli čeští tenisté opět potěžkat salátovou mísu pro vítěze Davisova poháru, když porazili Srbsko 3:2. Radost tak udělali na dálku i kapitánovi týmu Jaroslavu Navrátilovi, který s nimi nemohl kvůli zdravotním problémům do Bělehradu odcestovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Po takových zápasech asi člověk ale na vlastní neduhy nemyslí?

Určitě ne, tohle jde všechno stranou. Samozřejmě že zdraví je důležitější, ale tohle je fantastický úspěch, protože kluci všechny tři dny dokázali, že jsou momentálně nejlepším párem na světě. Jen tři země dokázaly tenhle pohár obhájit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil po triumfu v Bělehradu

Štěpánek Lajoviće doslova deklasoval, věřil jste v tak jednostranný průběh?

Tak jednostranné jsem to určitě nečekal. Na druhou stranu se dalo počítat s tím, že na Lajoviće dolehne tíha toho vypětí, protože tak důležité utkání ještě nehrál. On nepodal špatný výkon, bojoval, dělal, co mohl, ale pestrá Radkova hra mu neseděla. Loni proti Almagrovi Radek Štěpánek favoritem nebyl, dnes ano, a zvládl to se ctí. Je to fantastické a já z toho mám strašnou radost. Škoda že na tom utkání chybím.

Štěpánek vyhrál rozhodující dvouhru, Češi obhájili Davisův pohár!

Číst článek

Co byste doporučil pro to, aby se triumf v Davisově poháru projevil ještě větším zájmem o tenis mezi českou mládeží?

Když tohle naše mládež vidí, tak bude mít do budoucna nějaké vzory. Jako pro nás byli vzory Honza Kodeš, Ivan Lendl nebo Pavel Složil, Tomáš Šmíd. A tihle kluci měli také své vzory, chtěli napodobit vítězství Davisova poháru z roku 1980.

Dva tituly v řadě jsou krásné, ale co takhle zlatý hattrick?

Já nechci předbíhat, počkáme, až nám všem zchladnou hlavy. Davis Cup je čím dál těžší, protože po všech turnajích je vypětí pro hráče opravdu obrovské. A každý rok se odvíjí od toho, jestli kluci budou chtít reprezentovat. Předběžně jsme domluveni, že příští rok ještě budou hrát, takže hattrick je možný, ale konkurence je čím dál těžší. Španělům se vrátí do týmu Rafa Nadal, chtějí se vrátii i Federer nebo Murray, takže příští rok bude ještě těžší.

Michal Jurman, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme