Zlín hostí Smart Card Open, nasazenou jedničkou je Pěrvaková

Dvacetiletá ruská tenistka Ksenia Pěrvaková je první nasazenou hráčkou turnaje Smart Card Open. Ve Zlíně začíná hlavní turnaj v úterý dopoledne. Dvojkou Smart Card Open původně měla být Zuzana Ondrášková, ta se ale na předchozím turnaji v Přerově zranila a ve Zlíně hrát nemůže. Stejně tak nepřijede ani finalistka z Přerova Karolína Plíšková, která dala přednost lépe dotovanému turnaji v dánské Kodani, na který obdržela divokou kartu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurt číslo 2, na kterém se českým tenistům příliš nedaří | Foto: Jaroslav Plašil

„Smart Card Open je mezinárodní ženský turnaj dotovaný 50 000 dolary. Navíc je to turnaj plus hospitality, což zvyšuje jeho atraktivitu. Plus hospitality znamená, že hráčky bojují o mnohem více bodů, vítězka jich získá 90 a druhá finalistka 64,“ připomíná ředitelka turnaje Jana Buryová.

Turnaj Smart Card Open se přitom letos vůbec nemusel hrát. Za vším stojí – jak jinak – finance.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Zlíně začíná tenisový turnaj Smart Card Open

„Agentura nám nebyla dlouho schopná potvrdit výši financí, která je pro nás nezanedbatelná. Proto jsme uvažovali o tom, že bychom uspořádali nižší turnaj, pětadvacetitisícový. Někdy v březnu se ale naštěstí vše v dobré obrátilo,“ vysvětluje jeden z organizátorů turnaje Vlastislav Přeček.

Pro fanoušky je nepříjemným překvapením neúčast Renaty Voráčové. Zlínské odchovankyni se ve dvouhrách na domácích kurtech v minulých čtyřech ročnících příliš nedařilo. Zřejmě proto dala přednost přípravě na Wimbledon.

„Určitě nás to mrzí, ale je to její volba. Na změně její filozofie se podle mě podepsal i tlak, který tady na ni byl vyvíjen,“ neskrývá smutek z absence Voráčové šéf zlínského tenisu Milan Kalus.

Zlínský turnaj má letos v hlavní soutěži nejméně českých hráček v historii.

„Je to tak trochu schizofrenní situace. Myslím, že svým způsobem je dobře, že je v hlavní soutěži hráček málo, protože jich máme hodně dost vysoko na žebříčku WTA a hrají turnaje s daleko vyšší dotací. A taky se připravují na travnatých turnajích na Wimbledon,“ říká Jaroslav Balaš z tenisového svazu.

První ročník Smart Card Open vyhrála Zakopalová, druhý Groenefeldová z Německa. Ve třetím ročníku turnaje se vítězkou stala Slovinka Herzogová, minulý rok byla nejlepší Rakušanka Mayrová.

Pavel Sedláček, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme