Změny budou, ale chce to čas, říká k reorganizaci týmových tenisových soutěží nový šéf ITF

Velkou vlnu nadšení vyvolalo fedcupové finále v Praze. Skvělá atmosféra v libeňské hale těšila hráčky a možná také ovlivnila další rozhodování tenisových funkcionářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český fedcupový tým s trofejí v roce 2015 (ilustrační foto) | Foto: Český rozhlas

Na turnaji mistrů v Londýně spousta hráčů i expertů na dálku žasla nad atmosférou pražského finále. Podobně okouzlena mohla být i nedávno, když Velká Británie hrála daviscupové semifinále. Stále existují důkazy pro to, že týmová soutěž fanoušky a tenisty baví i při současném herním systému, o kterém se v poslední době hodně mluví.

„Ta jejich vášeň a ohromná podpora je jedna z nejlepších věcí pro současný systém, kdybychom měli Final Four, jak zajistíme, abychom o toto nepřišli? Na druhou stranu bychom mohli propagovat víc tenis po celém světě, a to je zase dobrý důvod, abychom změny udělali,“ prohlásil teď v Praze nově zvolený šéf mezinárodní tenisové federace (ITF) David Haggerty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový předseda mezinárodní tenisové federace David Haggerty uvažuje o změnách v týmových tenisových soutěžích

Přestože ještě nedávno změny herního systému po vzoru jiných kolektivních sportů s finálovými turnaji celkem hlasitě podporoval. A nejen kvůli atmosféře a dějišti, ale také kalendáři, který mají tenisté hodně nabitý.

„Tenisový kalendář je opravdu dlouhý a nabitý. Fakt je, že se něco musí změnit. Máme kolem sebe až moc zraněných hráčů a hráček,“ myslí si tenisová legenda Martina Navrátilová.

Bývalá tenistka je velmi pyšná na současné postavení českých hráček a úžasnou éru pod týmovým kapitánem Petrem Pálou. Sama ví, jak náročné je pro hráče kloubit individuální kariéru s tou týmovou, která je navíc neživí. I proto nový šéf ITF Hagerty teď volá spíš po větším přílivu peněz pro daviscupové i fedcupové soutěže.

„Mým cílem je spíš přesvědčit každého hráče a hráčku, aby byli ochotni hrát Davis Cup a Fed Cup každý rok, jako nastupují na grandslamech,“ říká David Haggerty.

Ten teď bude sbírat všechna pro a proti k případným změnám v týmových soutěžích. Zároveň ale prozradil, že to nějakou dobu potrvá. Zcela jistě to nebude příští rok a reálný prý není ani rok 2017.

„V průběhu příštího roku určitě žádné změny neproběhnou,“ potvrzuje česká tenistka Lucie Šafářová, která má jako členka hráčského výboru WTA o kalendáři přehled.

Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme