Zraněný Berdych na US Open končí, vzdal Tipsarevićovi

Už bez české účasti ve dvouhrách bude pokračovat poslední tenisový grandslam sezóny - US Open. Ve 3. kole se totiž s turnajem rozloučil Tomáš Berdych, který vzdal ve druhém setu kvůli zranění ramene utkání se Srbem Jankem Tipsarevićem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych nedohrál na US Open kvůli zranění utkání se Srbem Tipsarevićem | Zdroj: Reuters

Berdycha trápilo zraněné rameno delší dobu. Na US Open hrál podle vlastního vyjádření jen díky výrazné pomoci fyzioterapeuta. V duelu s Tipsarevićem se ale projevil tento handicap naplno.

Devátý hráč žebříčku prohrál se srbským tenistou první set 4:6 a za nepříznivého stavu 0:5 ve druhém se rozhodl utkání skrečovat.

„Možná asi první dva gamy to bylo úplně bez pocitu, že by to nějak nemuselo jít. Ale pak už jsem to začal cítit hlavně při servisu. A pak se nedá hrát. Člověk se nemůže na nic soustředit, co bude, co přijde. U jednoho míče je to cítit, u druhého ne. Je to prostě nepříjemné,“ prohlásil Tomáš Berdych.

Český tenista navíc uvedl. „Člověk dneska potřebuje být stoprocentně fit a když má takovýto problém, tak už s takovýmto hráčem nemůže absolutně hrát.“

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme