Zvonarevová vyzve na Australian Open třetí Češku v řadě

Ruska Věra Zvonarevová, světová dvojka, bude další soupeřkou Petry Kvitové v ženské dvouhře Australian Open. Českou tenistku se bude snažit zastavit na cestě do semifinále hráčka, která už na turnaji vyřadila Lucii Šafářovou a Ivetu Benešovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v zápase s Čakvetadzeovou | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Současné Australian Open je zatím pro světovou dvojku takovým malým mezinárodním šampionátem České republiky. A sama ruská tenistka pochopitelně registruje, proti kterým hráčkám v Melbourne nastupuje. "No, můžeme to tak klidně brát, teď jsem hrála se dvěma Češkami po sobě, teď mě jedna čeká, v tomto směru je to pro mě určitě nezvyklý turnaj."

Ale spíše než to, že hraje zrovna se třemi Češkami po sobě, je teď pro Věru Zvonarevovou důležitější, že jde o třetí levačku. Pro tenistky, které drží raketu v pravé ruce, je takový zápas zpravidla náročnější, takže Ruska uvítala, že ji Lucie Šafářová s Ivetou Benešovou na zápas proti Petře Kvitové slušně připravily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvonarevová vyzve na Australian Open třetí Češku v řadě

"Samozřejmě, je to velká pomoc, když velkou většinu ze tři sta šedesáti pěti dní v roce trénujete s pravačkou, a leváky potkáte jen občas, je to velká pomoc, protože zápas Vám žádný trénink nenahradí, takže bez diskuze, to je velká výhoda, že jsem si teď takové zápasy mohla zahrát. Doufám, že mi to pomůže i teď v příštím utkání."

Jako o agresivnější, a celkově mnohem silnější soupeřce mluví Věra Zvonarevová o Petře Kvitové ve srovnání s Češkami, se kterými už si v Melbourne poradila. A zároveň k tomu dodává, co chce mít v zápase na stále paměti.

"Za prvé, nenechat ji dominovat na kurtu, protože je jisté, že nemá ráda, když nemůže útočit, takže ji chci zastavit musím najít nějaké zranitelnější místo, odkud mi tolik nemůže ubližovat. Takže musím najít místa, odkud se jí bude špatně útočit. Musím hrát údery, které ji nebudou sedět, když s ní budu hrát dvacetkrát doleva doprava, tak má šanci, že se dostane k tomu, aby dominovala. Musím se snažit, abych ji zkracovala hru a dostávala do míst, odkud mě to nemůže „zabít""

Odhaluje svou taktiku Věra Zvonarevová. Utkání, ve kterém bude hrát Petra Kvitová o svůj historicky druhý postup do grandslamového semifinále, začne tady v Aréně Roda Lavera hodinu po půlnoci středoevropského času, a s námi můžete být u toho.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme