'Federace by se měla chytit za nos.' Šlesingr stále doufá, že uspěje s peticí proti dopingu

V Anterselvě pokračuje Světový pohár biatlonistů a v sobotu se bude bojovat na dvou frontách. O medaile pojedou závodníci v tamním areálu, ale kdesi opodál se bez lyží a také bez zbraní sejdou představitelé Mezinárodní biatlonové federace. Na mimořádném zasedání mají řešit doping nejen v ruském sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ve vytrvalostním závodě na Antona Šipulina nikdo neměl, a tak se chvíli mluví o ruském úspěchu.

Jenže teď se zase zvážní a členové IBU se vrátí k řešení problému, kvůli kterému se právě na Rusy kouká skrz prsty, a prý se pokusí udělat alespoň malý krok v jeho rozklíčování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Během krátké doby by IBU měla pravidla upravit a ukázat, že proti dopingu opravdu bojuje a ne o tom jen mluvit, tvrdí český biatlonista Michal Šlesingr

I když, šéf českého biatlonu Jiří Hamza od sobotního zasedání nečeká žádné zázraky. „Neočekávám vůbec nic. Myslím, že minimum by mělo být jednání o svoláního mimořádného kongresu a celá kauza by se měla řešit,“ míní Hamza.

Tady skutečně těžko najít něco nového, asi nejkonkrétnějším ze všech navrhovaných řešení je proto stále to z dílny Michala Šlesingra. Český reprezentant přišel už po Novém roce za podpory řady dalších biatlonistů s jasnými návrhy, a prosazuje třeba doživotní zákaz startu na vrcholných akcích pro všechny hříšníky, ale ani on netuší, jestli se v sobotu v tomhle případě IBU pohne z místa.

„Nedokážu říct. Nevím, co od nich můžu čekat. Přál bych si od nich slyšet, že máme jako sportovci pravdu, že se chytnou za nos a uznají, že to berou. Během krátké doby by měli pravidla upravit a ukázat, že proti dopingu opravdu bojují a ne o tom jen mluvit,” říká Šlesingr.

Jeho výzvu podepsalo přes 150 závodníků. Původně mezi nimi byli i Rusové, jenže to už prý neplatí.

„Rusové podepsaní byli, ale připsali si tam jeden bod – chtěli zakázat start sportovcům s terapeutickou výjimkou. To IBU ani zakázat nemůže. Kvůli tomuhle požadavku se petice smete ze stolu,“ dodává Šlesingr.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme