'Gabrielo, miluji tě,' změnili Rusové text slavné písni. Další výzvou pro Soukalovou je velký glóbus

Gabriela Soukalová si v Chanty-Mansijsku převzala malý křišťálový glóbus za biatlonové sprinty. Ruští pořadatelé ozvláštnili předávání novým textem slavné písničky. Jablonecká biatlonistka by ke "sprinťovi" ráda přidala ještě většího brášku. Šanci definitivně ovládnout celkové pořadí bude mít zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šťastná Gabriela Soukalová s křišťálovým glóbem, zatím tím malým | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Žádné „Ať je navždy slunce, nebe, máma a já“, ale „Gabrielo, já tě miluji", tak upravili Rusové svou asi nejoblíbenější písničku a navíc jí dali anglický text. Mohl by ji zpívat malý křišťálový glóbus, který dostala Gabriela Soukalová za to, že celou sezonu dominovala disciplíně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předávání malého křišťálového glóbu Gabriele Soukalové sledoval Tomáš Kohout. Trofej dostala jméno Sprinťa

Trofej za vítězství ve sprintu chovala v náručí jako dosud nepojmenované miminko. „Vůbec mě nenapadlo ho nějak pojmenovat. Mohl by to být ‚Sprinťa‘,“ smála se Gabriela Soukalová na ceremoniálu.

Na stupínku ale myslela spíše na to, jak sama byla malá. „Vrací se mi vzpomínky, jak jsem začínala na lyžích. Jak mě rodiče celý život vypiplávali navzdory mému odporu,“ vzpomíná vládkyně sprintu a vedoucí závodnice SP.

„To samé bych mohla říct o Ondrovi Rybářovi a pár krizových měsících, kdy mě musel přesvědčovat, abych toho nenechala. Teď jsem ráda, že se to nestalo a že jsem zůstala,“ přidala Soukalová další důležitou osobu.

Díky, lidi! Soukalová za zisk malého glóbu vděčí fanouškům

Číst článek

A teď, po rozmrzení z mistrovství světa v Oslu, je zpátky bojovnice Gabriela Soukalová. „Není to jen kvůli mně, ale toužím nad hlavu vyzvednout vlajku a ukázat, že jsme schopní mít takhle úspěšné sportovce.“

Sen vyhrát Světový pohár se může Gabriele Soukalové splnit už zítra, stačí porazit Marii Dorinovou Habertovou, na kterou bude mít už od startu stíhacího závodu 40sekundový náskok.

 

Chce se s náma někdo mrknout na fotoreport, jak si dnes Gabča jela pro malý glób?

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 17. březen 2016

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme