‚Létající Čestmír‘ vydělal peníze reklamou, ne skákáním na lyžích. Zatím

Zcela jistě jste ho viděli. A poslední dobou asi hodně často, jenom o tom nevíte. Čestmír Kožíšek se objevil v reklamě, snad aby dodal punc pravdivosti jedné sérii jedné kampaně, kde právě skokani hrají hlavní roli. On sám je teď na Turné čtyř můstků zatím také spíše kompars.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský skokan na lyžích Adam Malysz | Zdroj: ČTK

Skokana Čestmíra Kožíška postavili při natáčení reklamy vedle ‚žabaka‘ Vojty Kotka. V konečné verzi jenom mlčky stojí, zatímco Kotek o něm říká, že je Létajícím Čestmírem. Přesto si účinkováním ve spotu zatím vydělal víc než sportem. Mnohem víc.

„No já jsem si zatím nic nevyskákal, takže jo,“ směje se Čestmír Kožíšek. Mimochodem, další reprezentanti si z něj neutahují. Ale při natáčení tomu prý bylo jinak.

„Tam si ze mě utahovali dost, ale tady mi to nikdo neříká, občas to tu někdo pronese, ale není to nic velkého,“ říká Čestmír Kožíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čestmír Kožíšek si zahrál ve spotu s Vojtou Kotkem, skákáním na lyžích zatím nevydělává

Na Turné je nováčkem a - podobně jako v reklamě - tu zatím spíše plní roli komparsu. Do závodu to měl kousíček v Oberstdorfu, chyběl mu ani ne půlmetr. V Garmisch-Partenkirechnu mnohem víc. Takže i proto měl včera jiný program než zbytek výpravy. S Davidem Jiroutkem trénoval v Seefeldu.

„Chceme, aby si zkusil skočit pár skoků uvolněně, protože na Turné se trénovat nedá. Slibuju si od toho uvolnění, že by se mohl dostat trochu do rytmu, který by mu pak mohl pomoct na můstku v Innsbrucku,“ vysvětloval trenér David Jiroutek.

A sám nováček na turné? Čestmír Kožíšek rozhodně neztrácí naději. „No, snad to vyjde v Innsbrucku. Uvidíme.“

A to už dnes. Kvalifikace, ve které bude i s Čestmírem Kožíškem, Romanem Koudelkou, Janem Maturou a Lukášem Hlavou bojovat celkem 64 skokanů, začne na Bergiselském můstku ve 13 hodin a 45 minut.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme