‚Prostě jsem to pokazil,' hlesl po krátkém programu na MS 14. Verner

Hodně smutně koukal po krátkém programu na mistrovství světa na výsledkovou tabuli český krasobruslař Tomáš Verner. Jeho jméno figuruje v polovině soutěže až na 14. místě s téměř dvaceti bodovou ztrátou na vedoucího Kanaďana Chana. Radost českým fanouškům spravilo druhé místo Michala Březiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se zpožděním ale přesto, Tomáš Verner na MS nakonec dorazil | Foto: Michal Jurman

Sen dosáhnout na jubilejním desátém šampionátu v kariéře hezkého výsledku, tak vzal u rodáka z Borovan už teď za své. I proto se to slovy plnými zklamání a naštvanosti z úst Vernera v rozhovoru s Michalem Jurmanem hodně hemžilo.

Tomáši, avizoval jste, že bude panovat spokojenost, pokud po krátkém programu budete mít na kontě 80 a více bodů. Nakonec je to o deset bodů méně, takže?

Deset bodů je skoro tragédie. To je špatné. Je mi tak trochu do pláče a do smíchu, nevím, jak bych to měl uchopit. Deset bodů po 80 je pro mě tragédie, to je prostě málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáši Vernerovi po krátkém porgramu na MS do řeči zrovna nebylo

Kde to domino začalo padat? Už od úvodu a čtverného skoku?

Tam se to rozpadlo. Když zajedu dobře čtverák tak je to těch deset bodů a ještě to přidá do komponet. Hned by se to dohromady skládalo lépe. Bez něj se ale ve špičce jezdit nedá.

Jaká konkrétní chyba se u toho čtverného skoku stala? Nebyla tam třeba obava z tréninku, kdy jste se při něm seznámil velmi zblízka s ledem?


To byl jen ten první. Zbytek tréninků už jsem absolvoval docela dobře. Nechtěl bych to nějak složitě vysvětlovat. Když se člověk odráží do čtverného toeloopa jako já doleva, tak musí z pravé nohy a já v tu chvíli měl celou váhu na levé noze. Nemohl jsem se tedy pořádně odrazit. Byla to moje chyba, špatné načasování. Prostě jsem to pokazil.

Zkušeností máte po deseti účastech na MS na rozdávání. Kam byste při pohledu zpět tuhle jízdu zařadil?

Někam na začátek mojí kariéry, když se mi stávalo, že jsem proskakoval skoky. Místo trojných nebo čtverných jsem dělal dvojné a trojné. V posledních letech se mi to nestávalo moc často. O to víc mě mrzí, že se to stalo teď. Navíc jsem byl poslední soutěžící. Tenhle závod si zasloužil hezkou tečku a tu já jsem neudělal.

Na lednovém ME jste byl rozladěný po volné jízdě, teď už to přišlo po krátkém programu. Máte motivaci na zítřek? Budete bojovat?

Zítra se uvidí, jaký jsem sportovec. Jestli stojím za něco nebo za nic. Když zítra nebudu chtít bojovat, tak můžu rovnou pověsit brusle na hřebík a jít dělat něco jiného. Kdybych to udělal, tak nejsem správný sportovec.

Jaký tedy budete mít program před volnými jízdami?

Půjdu na večeři s rodiči, zítra ráno na trénink a pak závod.

Avizoval jste dopředu, že v Nice budou takový váš závod sledovat poprvé na místě rodiče. Mrzí to o to víc?

To mě začne mrzet až za chvíli. Doteď jsem na to nemyslel. Vím, že tady někde jsou, ale nevím kde. Tenhle závod je o mně ne o nich, proto jsem měl tak dlouho s nimi takovou dohodu, je to čistě sobecká záležitost. Celý týden co jsem tady, se soustředím jen na sebe a všechny ostatní ignoruji. Takže kvůli rodičům mě to bude mrzet až si v šatně budu zouvat boty.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme