‚Robokop‘ Bank se vrací na svahy, při královské disciplíně na MS

Jestliže se o kočkách říká, že mají devět životů, pak Ondřej Bank musí být lyžařským převtělením tohoto zvířete. Vrcholoví alpští lyžaři trpí zraněními tak často, že by je běžný smrtelník nestihl napodobit, ani kdyby žil třikrát. Ovšem nejlepší český reprezentant ve sjezdovém lyžování poslední doby je extrémem i v divokém prostředí svého sportu. Dnes se vrátí do společnosti nejlepších lyžařů po další komplikaci, a to rovnou v královské disciplíně na mistrovství světa ve Schladmingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Ondřej Bank rád vzpomíná na závod v Alta Badie, kde obsadil 5. místo (ilustrační foto) | Foto: Český rozhlas

Nemá smysl vracet se ke kompletnímu chorobopisu Ondřeje Banka, ten bychom možná ani nezvládli vyjmenovat. Stačí, když si uvědomíme, že na začátku této sezóny se dvaatřicetiletý reprezentant vracel k závodění po záhadné nemoci, která ho na chvíli upoutala i na invalidní vozík a o které lékaři dodnes nevědí, kde se vlastně vzala a kam ji zařadit.

Ještě než se stihl zapojit znovu do kolotoče Světového poháru, polámal si Ondřej Bank během přípravy v Jižní Americe čelist. Sezónu tedy zahájil se speciálním chráničem obličeje, který se chystal v listopadu odhodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Bank se po sérii zranění a zdravotních problémů konečně vrací na svahy

„Doktoři se toho tak trochu bojí a nikdo neřekne, že to mám sundat, protože když se mi něco stane, bude to pak na ně. Ale říkali, že je to srostlé a funguje to docela dobře, ale že kost srůstá půl roku, takže to záleží na mně…“

Ondřej Bank si čelist zlomil v polovině září, takže z jeho slov plyne, že úplně srostlá ještě není. Ovšem speciální chránič mohl odložit bez obav, protože si mezitím pořídil další zranění a tím i další nucenou pauzu.

Na konci listopadu si při tréninku vykloubil rameno a musel na operaci. Tahle zdravotní komplikace byla už i na Banka trochu moc, v nemocnici na něj přišly černé myšlenky, jestli vůbec ještě někdy bude moci závodit, aniž by každou chvíli musel řešit zdravotní trable.

I proto se rozhodl návrat neuspěchat a naplánoval si ho až do Schladmingu. Dnes přichází na světovém šampionátu jeho chvíle, postaví se na start, a to hned té nejnebezpečnější disciplíny, tedy sjezdu. O tom, jak se Ondřeji Bankovi návrat povedl, vás bude Rasiožurnál informovat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme