'Se špunty si nerozumím.' Koukalové musela šampaňské otevřít soupeřka

Nejen samotný závod, ale i slavnostní vyhlášení umí Gabrielu Koukalovou potrápit. Nakonec ale na biatlonovém mistrovství světa zvládla obojí a teď má v pokoji na poličce už dvě medaile, po zlatu ze sprintu i bronz ze stíhacího závodu. Trénovat může vedle střelby a běhu i otevírání šampaňského.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriele Koukalové musela se špuntem pomoci mistryně světa ve stíhačce Laura Dahlmeierová

Gabriele Koukalové musela se špuntem pomoci mistryně světa ve stíhačce Laura Dahlmeierová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Je to tu skvělé. Celým místem proudí velmi příjemná atmosféra,“ rozplývala se Gabriela Koukalová, když v Hochfilzenu přebírala svou druhou medaili na šampionátu, tentokrát bronz ze stíhacího závodu.

Pak Češka, vítězná Němka Dahlemeierová a Běloruska Domračevová dostaly velkou láhev šampaňského. Zlatá medailistka pokropila své kolegyně i diváky, jen u bronzové medailistky nastal problém: Koukalová ne a ne láhev otevřít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Medailový ceremoniál i trable Gabriely Koukalové s lahví viděl reportér ČRo Jan Suchan

„Přiznávám, že jsem to v životě nedělala, takže to bylo poprvé. Na tyhle věci mám v týmu jiné specialistky nebo manžela,“ svěřila se dvojnásobná medailistka z MS, která se špunt snažila odstranit i za pomoci bronzové medaile. „Všem jsem ukázala, že se špunty se nerozumím,“ napsala později.

Nakonec ji musela pomoc evidentně zkušenější konzumentka šampaňského Laura Dahlemeierová, která přispěchala na pomoc. „Zaplaťpánbůh za ní, že tam byla. Bez ní bych to asi nezvládla.“

Sama Gabriela Koukalová má ještě tři šance vybojovat si účast na medailovém ceremoniálu. Vedle dvou individuálních závodů je na programu ještě štafeta. „Samozřejmě se o to budu moc snažit, ale silných adeptek je tu celá řada, takže to bude hodně bolet,“ tuší Gabriela Koukalová.

Teď budou biatlonisté dva dny jen trénovat. Manželé Koukalovi tak po medailovém ceremoniálu předčasně oslavili i svatého Valentýna. Mistryni světa tak na hotelu čekal další sekt. „V úterý už si nebudu moci ani cucnout, protože mě ve středu čeká další náročný závod, tak si to díky důvtipnému manželovi chytře vynahrazujeme už dnes,“ napsala pozdě večer na facebookový profil.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme