30 km v Oslo vyhrála domácí Johaugová, Björgenová doběhla druhá

Norská lyžařka Therese Johaugová si na mistrovství světa v klasickém lyžování dojela pro svou první individuální zlatou medaili na velké akci.

Therese Johaugová si jede pro první individuální titul mistryně světa .JPG

Therese Johaugová si jede pro první individuální titul mistryně světa .JPG | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Na třicetikilometrové trati volně porazila Hohaugovás náskokem 44 vteřin krajanku Marit Björgenová, třetí dojela Polka Justyna Kovalczyková. Ivana Janečková doběhla dvacátá s více než sedmiminutovou ztrátou, Eva Nývltová o devět míst a necelou minutu a čtvrt za ní.

Johaugová tak zastavila vítězné tažení držitelky čtyř zlatých medailí z Oslo Marity Björgmanové. Ta mohla vyrovnat rekord Rusky Vjalbeové v počtu zisku zlatých medailí na jednom mistrovství světa (5).