Akrobatická lyžařka Sudová 16. v Aare, poprvé zařadila dvojitou helikoptéru

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila v závodě Světového poháru v boulích v Aare na 16. místě. Poprvé do své sestavy zařadila dvojitou helikoptéru, skok ale pokazila. Prvenství vybojovala Američanka Heather McPhieová.

Boulařka Nikola Sudová

Boulařka Nikola Sudová | Foto: ČRo

Do finále postoupila Nikola Sudová z pátého místa po kvalifikaci a dvojitou helikoptéru zařadila do spodního skoku, bohužel uspěchala odraz a skok nedotočila. Upadla při tom na bok, ale vyvázla bez zranění.

V čele celkového pořadí Světového poháru je před posledními dvěma závody sezony Justine Dufourová-Lapointeová z Kanady, která v dnešním závodě v Aare skončila pátá. Dosavadní lídr Hannah Kearneyová z USA ve finále také upadla a byla až 14.

SP v akrobatickém lyžování v Aare (Švédsko) - jízda v boulích:

Muži: 1. Bilodeau (Kan.) 26,24 b., 2. Deneen (USA) 25,13, 3. Kingsbury (Kan.) 25,00, 4. Walczyk 24,34, 5. Wilson (oba USA) 16,96, 6. Endo (Jap.).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Kingsbury 810, 2. Bilodeau 693, 3. Deneen (USA) 552.

Ženy: 1. McPhieová 24,48, 2. Outtrimová (obě USA) 24,29, 3. Galyševová (Rus.) 23,67, 4. Ch. Dufourová-Lapointeová 23,44, 5. J. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 23,38, 6. Kloserová (USA) 19,44, ...16. Sudová, v kvalifikaci 32. Vaculíková, 34. Hnyková (všechny ČR).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. J. Dufourová-Lapointeová 555, 2. Kearneyová (USA) 531, 3. McPhieová 517, ...8. Sudová 346, 28. Vaculíková 40, 58. Hnyková (ČR) 1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít