Američan ohodil všechny sněhem a Rus ukázal neslušné gesto. I takový může být snowboardcross

Český snowboardcross měl zástupce i v mužské soutěži. Jan Kubičík skončil po sporné diskvalifikaci jednatřicátý, ale ještě více vášní vyprovokoval spor mezi Rusem Oljuninem a Američanem Baumgartrem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Feldbergu panovalo slunné počasí

Ve Feldbergu panovalo slunné počasí | Foto: Jakub Marek | Zdroj: Český rozhlas

A český snowboardkros měl zástupce i v mužské soutěži. Jan Kubičík skončil po sporné diskvalifikaci jednatřicátý, ale ještě více vášní vyprovokoval spor mezi Rusem Oljuninem a Američanem Baumgartrem.

„Zase ukázali, že Američani mají sílu v tom, že jsou velký národ a umí dobře anglicky. Všechno je tady v angličtině. Nejdřív diskvalifikovali Honzu Kubičíka. Nebo požádali o protest a ten uznali, přestože si myslím, že to nebylo uznatelné, ale bojovat nemělo smysl. Honza byl stejně čtvrtý, takže o nic nešlo,“ přibližuje trenér Českého snowboardcrosového týmu Marek Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třaskavá výměně názorů

Poté ale ve čtvrtfinále došlo k třaskavější výměně názorů. Na trati se střetli Rus Alexander Oljunin a Američan Nick Baumgarter. Stříbrný olympionik ze Soči Olujunin jízdu vyhrál a Američan skončil na zemi.

„Dole si to kluci trochu vyříkávali, Američan neférově ohodil dole všechny sněhem, což se nedělá. Oljunin naopak ukázal neslušné gesto a málem se poprali. Samozřejmě emoce tam jsou, ale na můj si Američani trošku myslí, že Světový pohár vlastní,“ reagoval dost nabroušeně Marek Jelínek ve chvíli, kdy to vypadalo, že diplomaticky silné Spojené státy uspějí s protestem.

A přestože už by to jejich závodníkovi nepomohlo, Rus Oljunin by v závodě skončil. Nakonec ale jury rozhodla, že Rusa v soutěži nechá. Každopádně ale bude už zítra pokračovat Světový pohár mužů v trochu dusnější atmosféře.

Nikola Šrámková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme