Američan Ted Ligety je novým mistrem světa v superobřím slalomu

Vítězem Super-G na mistrovství světa ve Schladmingu se stal Američan Ted Ligety. Největší favorit Aksel Lund Svindal z Norska byl na mezičasech na úrovni Ligetyho, ale jeho průjezd posledními brankami nebyl ideální a s odstupem 22 setin skončil třetí. Pro stříbro si překvapivě dojel francouzský lyžař Gauthier De Tessieres.

Ted Ligety na trati superobřího slalomu ve Schladmingu

Ted Ligety na trati superobřího slalomu ve Schladmingu | Zdroj: Reuters

Specialista na obří slalom Ted Ligety vyjel na trať s číslem 10, ale nikdo ze skupiny největších favoritů ho nebyl schopen porazit. Dvojnásobnému vítězi Světového poháru v obřím slalomu z posledních let vyhovoval točivý charakter trati.

Stříbro vybojoval překvapivě Francouz Gauthier De Tessieres. Jeho nejlepším dosavadním výsledkem na MS bylo deváté místo z obřího slalomu v Ga-Pa před dvěma lety.

Největší favorit Nor Svindal, který letos v této disciplíně vyhrál tři ze čtyř závodů Světového pohár, dojel po chybě v závěru trati na třetím místě. Ani ve druhém závodě MS ve Schldmingu se na stupně vítězů neprobojovali domácí závodníci. Čtvrté místo Hannese Reichelta je pro kolébku tohoto sportu zklamáním.

Na startu byli také dva čeští závodníci. Zkušený Martin Vráblík skončil 42. a na 55. místě dojel Ondřej Berndt.