Američanka Vonnová triumfovala ve Svatém Mořici v superobřím slalomu

Americká lyžařka Lindsey Vonnová ovládla i podruhé v sezoně superobří slalom ve Světovém poháru. Na sjezdovce ve Svatém Mořici porazila o 37 setin sekundy Tinu Mazeovou, vedoucí ženu seriálu.

Lindsey Vonnová vyhrála podesáté sjezd v Lake Louise

Lindsey Vonnová vyhrála podesáté sjezd v Lake Louise | Zdroj: Reuters

Trať dnešního superobřího slalomu byla kvůli špatné viditelnosti a silnému větru zkrácena, nejlépe se s podmínkami vypořádala Vonnová, která tak oslavila 57. vítězství v kariéře a od Rakušanky Annemarie Moserové-Pröllové, která vede historické tabulky, ji dělí jen pět triumfů.

Tina Mazeová vyhrála ve Svatém Mořici superkombinaci a v jejím rámci i super-G, ale dnes na Vonnovou neměla. Na třetím místě nakonec skončila Američanka Julia Mancusová.

Mazeovou ale může těšit, že navýšila svůj náskok v čele průběžného pořadí disciplíny už na 163 bodů. Druhá je Němka Maria Höflová-Rieschová, která dnes skončila pátá. Lindsey Vonnová je zatím třetí.

Jediná česká reprezentantka na startu Klára Křížová závod nedokončila.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová (USA) 1:02,71 min., 2. Mazeová (Slovin.) -0,37, 3. Mancusová (USA) -1,01, 4. Suterová (Švýc.) -1,27, 5. Höflová-Rieschová -1,31, 6. Rebensburgová (obě Něm.) -1,45, 7. Worleyová (Fr.) -1,64, 8. Köhleová (Rak.) -1,72, 9. Curtoniová (It.) -1,77, 10. Sterzová (Rak.) -1,81, ...Křížová (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 2 závodech): 1. Vonnová 200 b., 2. Mancusová 140, 3. Mazeová 130, 4. Höflová-Rieschová 90, 5. Suterová 76, 6. Rebensburgová 62.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 37 závodů): 1. Mazeová 577, 2. Höflová-Rieschová 414, 3. Vonnová 410, 4. Zettelová (Rak.) 320, 5. Mancusová 241, 6. Gisinová (Švýc.) 199, ...43. Záhrobská (ČR) 38.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít