Američanka Vonnová vyhrála už desátý sjezd SP v Lake Louise

Americká lyžařka Lindsey Vonnová si už podesáté připsala triumf ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise, navíc vyhrála suverénně s náskokem 1,73 sekundy. Druhá skončila její krajanka Stacy Cooková a třetí Němka Maria Höflová-Rieschová společně s Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska.

Lindsey Vonnová vyhrála podesáté sjezd v Lake Louise

Lindsey Vonnová vyhrála podesáté sjezd v Lake Louise | Zdroj: Reuters

Vonnová vyhrála v Lake Louise poprvé už před osmi a půl lety a včera si tam připsala už 54. triumf v kariéře. Prokázala, že navzdory nedávným zdravotním potížím je ve vynikající formě.

Za suverénní Vonnovou se strhnul boj o další umístění. Druhé místo nakonec vybojovala o pouhou setinu sekundy Stacy Cooková, o třetí místo se shodným časem nakonec dělí dvě závodnice – Němka Maria Höflová-Rieschová a Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Závod byl v průběhu několikrát přerušen kvůli špatné viditelnosti, poprvé po odjetí pětadvaceti lyžařek zhruba na hodinu. Následně odjelo závod dalších pět sjezdařek a znovu se uvažovalo o ukončení, nakonec se ale absolvovalo sjezd všech 51 závodnic.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd: 1. Vonnová 1:52,61, 2. Cooková (obě USA) -1,73, 3. Höflová-Rieschová (Něm.) a Weiratherová (Licht.) obě -1,74, 5. Moserová (Rak.) -1,87, 6. Kamerová (Švýc.) -1,88, 7. Merighettiová (It.) -1,90, 8. Mancusová (USA) -1,94, 9. Gisinová (Švýc.) -2,01, 10. Rollandová (Fr.) -2,06.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Mazeová (Slovin.) 321, 2. Zettelová (Rak.) 260, 3. Höflová-Rieschová 234, 4. Poutiainenová (Fin.) 149, 5. Shiffrinová (USA) 125, 6. Vonnová 110, ...32. Záhrobská (ČR) 38.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít