Americkou brusli opanovali japonští krasobruslaři, Březina skončil šestý

Český krasobruslař Michal Březina neobhájil prvenství na úvodním podniku Grand Prix v Seattlu na Americké brusli. Na stupně vítězů se vešli jen Japonci. Nejlepší známky dostal Kozuka, druhý byl Hanju a třetí Mačida. Tomáš Verner obsadil osmou příčku.

Na pódium šli po Americké brusli pouze japonští krasobruslaři - Hanju, Kozuka, Mačida (zleva) | Zdroj: Reuters

Březina zajel čtvrtou nejlepší volnou jízdu, v níž nestačil jen na japonské trio, ale ze šesté příčky po krátkém programu se neposunul. Součtem 209,67 bodu zaostal za svým loňským vítězným výkonem o více než šest bodů. Verner byl ve volné jízdě šestý a v celkovém pořadí si polepšil o jednu pozici.

Do závěrečné části soutěže nastupoval v roli lídra sedmnáctiletý Juzuru Hanju, který vyhrál krátký program díky novému světovému rekordu 95,07 bodu. Bezmála desetibodový náskok ale neudržel, po třetím místě ve volné jízdě prohrál o téměř osm bodů s Takahiko Kozukou.

Vicemistr světa z loňského roku jasně dominoval volným jízdám a zopakoval si v Americké brusli prvenství po čtyřech letech. Těsně pod stupni pro vítěze skončil Rus Menšov a až pátý byl domácí závodník Jeremy Abbott.

Americká brusle, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Seattlu:

Muži - konečné pořadí: 1. Kozuka 251,44, 2. Hanju 243,74, 3. Mačida (všichni Jap.) 229,95, ...6. Březina 209,67, 8. Verner (oba ČR) 197,36

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 195,07, 2. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 185,16, 3. Denneyová, Coughlin (USA) 178,22

Ženy - krátký program: 1. Wagnerová (USA) 60,61, 2. Sotnikovová (Rus.) 58,93, 3. Gaová (USA) 56,63

Taneční páry - krátký tanec: 1. Davisová, White (USA) 71,39, 2. Weaverová, Poje (Kan.) 65,79, 3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 62,91

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít