Ani na domácím závodě SP si biatlonisté rodinu neužijí

Světový pohár v biatlonu se po třech dekádách vrátil na naše území. Pro české fanoušky je to jedinečná šance vidět na vlastní oči nejlepší závodníky planety, včetně těch domácích. Ty můžou přijet podpořit i kamarádi nebo rodina, ale na žádné velké klábosení nebo návštěvy to není. Režim reprezentantů se ani v Novém Městě na Moravě příliš nemění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Soukup | Zdroj: ČTK

„Já jsem si to vždycky přál a konečně se mi to poštěstilo. Je to sice trochu větší tlak, protože přijedou tetičky, babičky, strejčkové, milenky a ženy. Ale když se to povede, je to super. Jsem takový nalomený, ale byl to pěkný zážitek,“ usmíval se po svém úvodním startu v Novém Městě na Moravě Zdeněk Vítek.

Jenže ať už dorazí kdokoliv, svého Zdendu ani ostatní závodníky si příliš neužije.

„Jsme ubytovaní jako tým tady na hotelu, a ať už to jsou přítelkyně, manželky nebo příbuzní, do kontaktu se závodníky sice přijdou, ale ten režim je tak striktní, že neexistuje to, že by sem někdo dojížděl na závody,“ říká šéftrenér českého národního týmu Ondřej Rybář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro biatlonisty je domácí závod Světového poháru co se týče kontaktu s rodinou stejný jako ty zahraniční

„Funguje to stejně jako na jiném svěťáku. Maximálně je to jiné v tom, že sem přijedou příbuzní, ale bydlí jinde. Až je mi to někdy líto, ale závodníci jsou prostě profesionálové a jsou tady v práci.“

Rybář je vlídný a usměvavý muž, který ovšem ví, že zbytečné vnější vlivy by jeho svěřence mohly rozhodit. I když druhým dechem uznává, že model, kdy se svým týmem doma je, ale zároveň není, také není nic moc.

„Řekl bych, že je to o to horší – potkat se, ale nebýt spolu. Někdy je to až k naštvání, že je to vlastně tak blízko domova, ale vlastně stejné jako jindy na závodech venku. I já tu budu mít stejně jako závodníci spoustu blízkých známých.“

Včetně rodiny, kterou nejen z časových důvodů uvidí Ondřej Rybář pouze na okamžik. Výhodu má v tomto ohledu Tomáš Holubec, jehož manželka je z Nového Města, a tak když si na chvíli odskočí domů, možná si toho ani nikdo nevšimne.

„Když máme volnější den a nezávodíme, jsem na chvíli doma. Celý rok hodně cestujeme, tak když je možnost, abychom byli aspoň takhle spolu,“ objasňuje nejzkušenější z českých biatlonistů, který je tak trochu výjimkou.

Pro ostatní je domácí štace Světového poháru skoro stejná jako ty ostatní.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme