Arbitráž potvrdila dvouletý trest pro rychlobruslařku Pechsteinovou

Německou rychlobruslařku Claudii Pechsteinovou na olympijských hrách ve Vancouveru neuvidíme. Její dvouletý trest za údajný krevní doping totiž potvrdila sportovní arbitráž v Lausanne. V Německu verdikt většinu zainteresovaných lidí zklamal, ale nepřekvapil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Claudia Pechsteinová | Zdroj: ČTK

„Je pro mě strašně těžké ortel akceptovat. Po týdnech nedůstojných tahanic se ale tohle rozhodnutí dalo očekávat,“ uvedla v první reakci sedmatřicetiletá rychlobruslařka. Podle ní je ‚právě u sportovních soudů pramálo místa pro tak často skloňované fair-play jednání‘.

Pro nejúspěšnější německou olympioničku v zimních sportech, která byla potrestaná na základě podezřelých krevních testů, to nejspíš znamená konec kariéry. Podle prezidenta Německého olympijského výboru Thomase Bacha kauza ukázala, že kontrolní antidopingový systém funguje.

Šéfa německých rychlobruslařů Helgeho Jasche verdikt sportovní arbitráže šokoval. Podle farmakologa Fritze Sörgela se v případě Pechsteinové jen těžko hledaly protiargumenty, které by mluvily proti uvalení trestu.

Jiří Hošek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme