Arbitráž rozhodne, zda zbaví Pechsteinovou trestu za doping

Ubude české rychlobruslařce Martině Sáblíkové velká soupeřka pro olympijské hry ve Vancouveru? Sportovní arbitráž v Lausanne ve středu rozhodne o odvolání Claudie Pechsteinové proti dvouletému trestu. Němka byla potrestaná za podezřelé krevní hodnoty a nikoli za prokázaný doping.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping - ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Pokud by sportovní arbitráž rozhodnutí o dvouletém trestu skutečně zvrátila, stejně by Claudii Pechsteinové vzniklo takové tréninkové manko, které by se už nedalo dohnat,“ uvedl v létě advokát Pechsteinové Simon Bergmann.

Sedmatřicetileté rychlobruslařce jde doslova o všechno. V sázce je její kariéra, zaměstnání u spolkové policie, přízeň sponzorů i 250 tisíc eur, které investovala do prokázání své neviny.

Z pohledu sportovní arbitráže i světa sportu jde o mnohem víc a sice o důvěryhodnost boje proti dopingu. Zpochybnění celého antidopingového tažení se obává třeba prezident Německého olympijského výboru Thomas Bach. Pechsteinová se chce v případě právní porážky domoci spravedlnosti u Evropského soudu pro lidská práva.

Jiří Hošek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme