Bank fandil, ale bod získal v paralelním slalomu týmů jen Krýzl

Týmová soutěž se na mistrovství světa alpských lyžařů jela už potřetí, ale poprvé atraktivní formou paralelního slalomu. Vidina řady přímých konfrontací na trati i soubojů mezi jednotlivými reprezentacemi o to, kdo postoupí a kdo vypadne, nečekaně zaplnila tribuny v Kandahar Areně. Loni na jaře při finále Světového poháru vyhráli v Garmischi týmový závod Češi. Na světovém šampionátu tuhle senzaci zopakovat nedokázali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženská část českého týmu - Andrea Zemanová a Kateřina Pauláthová | Foto: Jan Kaliba

Německé publikum jásá. Domácí lyžaři a lyžařky právě vyřadili Slovensko a chystá se poslední osmifinále mezi švédskou a českou čtveřicí. Od českého týmu s věkovým průměrem dvacet let se nic velkého nečeká.

Šárka Záhrobská dala už před šampionátem najevo, že tentokrát týmovou soutěž vynechá a také proto se na poslední chvíli rozhodl šetřit síly Ondřej Bank, který svým kolegům fandí dole pod kopcem.

,,Jsem zvědavý na tu Pärsonku, jediná ženská, která se umí trochu odpíchnout. Aaaaa ... Ona ji dožene, hele..," děl Bank.

Sedmnáctiletá Kateřina Pauláthová sedminásobnou mistryni světa Anju Pärsonovou nedohnala, ale prohrála s ní jenom o jednu desetinu sekundy. Vzápětí ale Kryštof Krýzl poráží Mattse Olssona a vyrovnává na 1:1. Po závodě se ukáže, že jde o druhý nejrychlejší čas dne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bank fandil, ale bod získal v paralelním slalomu týmů jen Krýzl

,,Mně se jelo dobře, nevím, jestli se mi podařil start. Ale slyšel jsem, že to je zatím nejrychlejší čas, tak jsem spokojený," hodnotil Krýzl.

Následně ale Andrea Zemanová podle očekávání nestačí na vítězku lednového paralelního slalomu Světového poháru Mariu Pietilae-Holmnerovou a Češi prohrávají 1:2. Díky vynikajícímu Krýzlovu výkonu ale mají stále naději postoupit na čas. Aby se začalo počítat, musí debutant na mistrovství světa Adam Zika porazit Hanse Olssona. Český mladík prohrává o pouhých šest setin sekundy.

,,Jízda byla docela dobrá, ale posledních šest sedm bran jsem trochu ztratil rychlost a to bylo těch šest sekund. Ale spoň to je zkušenost pro ty další soutěže," řekl Zika.

Bank nejel, Záhrobská také ne

Adam Zika se aspoň vyhnul potupě, které Hans Olsson vystavil ve čtvrtfinále Švýcara Feuze. Za stavu 3:0 pro Švédsko si dovolil dojet do cíle pozadu, a přesto získal pro svůj tým čtvrtý bod. Švédové porazili 4:0 také Italy v souboji o bronz a jen s pozdějšími vítězi Francouzi těsně vypadli. Se Šárkou Záhrobskou a Ondřejem Bankem by tedy Češi na Švédy rozhodně měli a cesta k medaili by byla otevřená.

Kryštofa Krýzla proto zamrzelo, že z loňské sestavy, která vyhrála závod družstev ve finále Světového poháru, zbyl v týmu jenom on: ,,Já jsem nechtěl Ondru moc přemlouvat, necítil se moc dobře. U Šárky nevím, ale z mého pohledu to škoda je. Co z toho jejich, to nechám na nich."

Opravdovou sportovní tragédii ale zažil Rakušan Benjamin Raich, který si ve čtvrtfinále přetrhl křížový vaz v koleni a mistrovství pro něj skončilo. Mohli mu aspoň na lůžko donést zlatou medaili, ale Rakousko ve finále prohrálo s Francouzi. Ti ani jednoho soupeře na body neporazili, ale po každé ze tří remíz 2:2 měli lepší součet časů, takže se v Kandahar Arenou nakonec nesla Marseillaisa.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme