Bauer by místo Tour de Ski raději trénoval, minimálně čtyři etapy však absolvuje

Dvakrát tento prestižní seriál vyhrál, jeho svérázné zakončení vražedným stoupáním do sjezdovky Alpe Cermis mu většinou svědčí. Teď však není jisté, jestli do italského Val di Fiemme vůbec dojede. Běžec na lyžích Lukáš Bauer se sice dnes odpoledne postaví na start první etapy 8. ročníku Tour de Ski, ještě ale není rozhodnutý, jak dlouho v konvoji sedmidílného seriálu závodů vydrží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se před Tour de Ski cítí unavený, minimálně čtyři etapy však absolvuje | Zdroj: ČTK

„Já jsem snad nikdy neřekl, že mám Tour de Ski rád (smích). Podařily se mi dvě etapy, etapové závody mi většinou seděly. Neznamená to ale, že přijedu na Tour a mám tady před sebou připravený koberec,“ brání se Lukáš Bauer nostalgii z toho, že si tentokrát Tour de Ski zřejmě neužije tak jako obvykle.

Počítá totiž s tím, že po novoroční čtvrté etapě ve švýcarském Lenzerheide si zabalí kufr a místo náročných tří závěrečných závodů v Itálii se vydá jinam ladit formu na olympijské hry v Soči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer možná z letošní Tour de Ski po čtvrté etapě odstoupí

„Vidím to tak 50 na 50, spíš se teď připravuju na to, že po čtvrté etapě pojedu domů, protože pocity nejsou zrovna super. Ale rád se nechám překvapit tím, že to bude jinak. Tím, že je olympijská sezona, tak je každý nervóznější nebo ty závody řeší trochu jinak. U mě jde spíš o to, že nastal nečekaný problém, který je potřeba řešit. Vedení je ale rozhodnuté, že je potřeba, abych tady startoval,“ naznačuje Bauer, že kdyby bylo jenom na něm, vypustil by zřejmě letošní Tour de Ski úplně a věnoval se tréninku, protože cítí, a má to i ověřené sporttesterem, že před dvěma týdny závodil v Davosu nadměrně unavený.

„Nebyl to zdravotní problém, že bych měl rýmu nebo cokoliv jiného. Po klasické nemoci na mně nejsou stopy už druhým rokem, což není úplně normální. Šlo spíš o to, že jsem závodil s ‘ruční brzdou‘, která se hned tak neodblokuje.“

A ještě k tomu všemu je zvlášť ve střední Evropě o sníh nouze, takže první dva závody Tour de Ski se v Německu pojedou na směsici zbytků přirozeně napadlého, dovezeného a uměle vyrobeného. A ani doma v Česku to žádný zázrak pro pořádné trénování nebyl.

„Začátek zimy je hodně špatný. Během své kariéry jsem zažil možná jen jednou, že by na přelomu roku nebyl v Čechách sníh. Když se to stalo, tak jsme s Fousem (servismanem Vítem Fouskem) letěli na 14 dní do Finska. A potom jsem vyhrál svěťák. Chtěl jsem nastavit stejný model, ale připletla se tam Tour,“ usmívá se hořce Bauer, toho času tak trochu lyžař na nucených pracích. Ale takových je na letošní předolympijské Tour de Ski více.

Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme