Bauer chce do nové sezóny dalšího servismana. Tomu současnému se to příliš nelíbí!

Kdo si myslel, že běžec na lyžích Lukáš Bauer ukončí po neúspěchu na světovém šampionátu spolupráci s dlouholetým trenérem Miroslavem Petráskem, tak se spletl. Bauer přímo v Oslo tajemně pravil, že do příští sezony musí "něco" změnit. Neprozradil ale co. To udělal až dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer před MS | Foto: Tomáš Kohout

„Naše spolupráce trvá – myslím – devatenáct let. Tak určitě nechci, a dá se říct nejde, tuto spolupráci přerušit,“ uvedl na adresu kouče Miroslava Petráska a servismana Víta Fouska trojnásobný olympijský medailista.

To samo o sobě neznamená, že spolupráce bude automaticky pokračovat, protože - jak řekl sám Lukáš Bauer - všichni tři jsou dospělí a mohou mít do budoucna jiné plány než jezdit po světě společně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bauer chce do nové sezóny dalšího servismana. Tomu současnému se to příliš nelíbí!

„Bude záležet, s čím dejme tomu přijde trenér. Protože jsme dva dospělí lidé a pokud se někdo rozhodne, že to za těchto podmínek dál dělat nechce, tak není jiné cesty. Ale z mé strany – jednoznačně bych chtěl s Mírou spolupracovat dál. Jestli přímo na funkci osobního trenéra, nebo na postu poradce, to vzejde až z našich hovorů,“ prohlásil Lukáš Bauer.

A ty přijdou na řadu o víkendu během republikového šampionátu. Tak jaképak to budou změny do příští sezony, když se netýkají přímo Petráska ani Fouska?

„Osobně bych chtěl hledat cesty, jak najít, a pokud možno ufinancovat, ještě jednoho servismana, který by se mnou mohl absolvovat ne přímo všechny tréninky, ale abych měl možnost měnit lyže i během tréninku, bylo by mi neustále možno v případě problému přimazávat, a abych mohl mít před každým závodem do finální podoby připraveny dvoje lyže. A až těsně před startem, podle možných změn podmínek třeba v poslední půlhodině, vybrat ty lepší,“ řekl ke své myšlence Lukáš Bauer.

Dva servismani v jednom týmu nemusí dělat dobrotu, to ukázal už před lety případ Kateřiny Neumannové. Lukáš Bauer se možná i z toho poučil a už teď má vymyšleno, jak by celý systém měl fungovat.

„Model, který nosím v hlavě, je jednoznačný – ‘Fous‘ by byl šéfem případnému druhému servismanovi. Jeho pozice je, že je v buňce, připravuje fyzicky přímo ty konkrétní lyže, vymyslí mázy a varianty jednotlivých máz. A ten druhý servisman by byl hlavně ten jezdící, který by zjišťoval, jestli ta máza jde-nejde. A dělal mi dejme tomu spojení s buňkou,“ prozrazuje svou vizi Lukáš Bauer.

Pochyby servismana Fouska

Jenže Bauerovy plány mohou narazit u Víta Fouska, kterému se je pokusí o víkendu předložit tak, aby i jemu zachutnaly. Že je Vít Fousek labužník, dokazuje následujícím kulinářským přirovnáním...

„Jako kdybych byl hlavním kuchařem v dobré restauraci a vybíral jenom suroviny, a ten druhý by to za mě vařil. Pokud já to nebudu ochutnávat a nebudu s tím pracovat, tak to jídlo nemůže být tak luxusní, aby to byl na stole pro hosta velký požitek,“ srovnává Vít Fousek.

A hned vzápětí vše převádí na svoji práci. „A stejné je to s lyžemi. Pokud já na nich nebudu jezdit, nebudu na nich pracovat a všechno s těmi lyžemi dělat, a nebudu si moci vybrat takové ty kuchaříky, kteří mi s tím pomůžou, tak nemůžu nikdy říct, že výsledek bude dobrý.“

Tak snad si to Bauer, Petrásek a Fousek vyjasní tak, aby ze společně připraveného pokrmu žaludky českých fanoušků slastí jenom pobrukovaly. Hlavně aby z toho nebyly střevní obtíže.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme