Bauer drží formu. Patnáctku v Lahti dokončil jako devátý

Pouhý týden po stříbrném maratonu na lyžařském mistrovství světa ve Falunu zaznamenal lyžař Lukáš Bauer další úspěch. V závodu Světového poháru ve finském Lahti skončil devátý a téměř po roce se v elitním seriálu dostal do top 10.

Lukáš Bauer se po roce dostal do elitní desítky závodu SP

Lukáš Bauer se po roce dostal do elitní desítky závodu SP | Zdroj: Reuters

Na patnáctikilometrové trati skončil Bauer při MS sedmý, stejnou distanci klasickou technikou v Lahti dokončil o dvě příčky hůře a ukázal, že se mu v závěru sezony daří. Na bodované pozice se dostal i třiadvacátý Martin Jakš.

Rozdíly v cíly přitom byly malé. Na vítěze ztratil Bauer 20 sekund, od pódia dělilo českého veterána 16 vteřin. Z překvapivého vítězství se raduje Ital De Fabiany, který před závodem nefiguroval v elitní dvacítce SP. O 3 sekundy za Italem skončil Kazach Poltoranin, třetí doběhl Fin Jauhojärvi.

Až za Bauerem skončil na desátém místě doběhl doběhl vedoucí muž Světového poháru Martin Johnsurd Sundby z Norska. Jeho nejbližší pronásledovatel Petter Northug ho sice porazil, přesto si Sundby zajistil obhajobu v celkovém pořadí soutěže o velký Křišťálový glóbus.

SP v běhu na lyžích v Lahti (Finsko):
Muži - 15 km klasicky:
1. De Fabiani (It.) 34:51,2, 2. Poltoranin (Kaz.) -3,0, 3. Jauhojärvi (Fin.) -4,6, 4. Nyenget (Nor.) -6,5, 5. D. Cologna (Švýc.) -9,7, 6. Nöckler (It.) -13,0, 7. P. Northug -15,3, 8. Rönning (oba Nor.) -16,9, 9. Bauer (ČR) -20,3, 10. Johnsrud Sundby (Nor.) -21,5, ...23. Jakš (ČR) -1:01,7.
Průběžné pořadí SP (po 26 z 28 závodů): 1. Johnsrud Sundby 1244, 2. P. Northug 922, 3. D. Cologna 921, 4. Halfvarsson (Švéd.) 842, 5. Krogh (Nor.) 775, 6. Bělov (Rus.) 759, ...53. Jakš 109, 69. Bauer 78, 79. Kožíšek (ČR) 55.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít